Пливли на човнах та йшли по кризі: як енергетики відновлювали світло у Старому Салтові

02.02.2023 15:35 Старий Салтів
У селищі Старий Салтів Чугуївського району Харківської області через чотири місяці напруженої роботи робітники «Харківобленерго» повністю відновили електропостачання.

Як повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу АТ «Харківобленерго», через бойові дії в селищі Старий Салтів було пошкоджено понад 80 % мережі.

Щоб дістатися до місця роботи, енергетикам довелося перепливати на човнах Сіверський Донець чи йти пішки, коли річку скувала крига.

«Пошкодження отримали підстанції та майже всі прольоти повітряних ліній. До того ж тут залишилося дуже багато мін. Це ускладнювало роботу та збільшувало час, необхідний для відновлення електропостачання жителям селища», – розповів начальник Вовчанського РЕМ Олег Ковальов.

Для повного відновлення світла у Старому Салтові енергетикам довелося встановити 40 нових опор, відремонтувати 10 кілометрів високовольтних ліній електропередачі та 24 км ліній 0,4 кВ. Також були відновлені три трансформаторні підстанції, дві з яких довелося міняти повністю.

Старий Салтів. «Харківобленерго» повністю відновив електропостачання

Зараз селище повністю заживлено. Але через значні руйнації будинків світло є не в усіх жителів. Енергетики працюють без вихідних, щоб оперативно заживити доми, в яких розбите чи поламане обладнання.

«Люди поступово повертаються у свої домівки, навіть у напівзруйновані. Подекуди у будинках перебиті вводи, розбиті лічильники. Господарі подають заявки на підключення, і ми працюємо вже точково за цими адресами», – каже Олег Ковальов.

Нагадаємо, в деокупованому Старому Салтові відновлюють пошкоджені газопроводи. 

Раніше ми писали, що в Люксембурзі виставлена побита ворожими снарядами карета швидкої допомоги із селища Старий Салтів.

Також нагадаємо, що в деокупованому селі Хотімля Старосалтівської громади фермерське господарство змушене позбутися частини стада, аби врятувати решту. 

Головні новини Старий Салтів та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко