Розбита «швидка» з деокупованого селища Старий Салтів виставлена у Люксембурзі

21.12.2022 15:29 Старий Салтів
Декілька місяців у Люксембурзі виставлена побита ворожими снарядами карета швидкої допомоги з деокупованого селища Старий Салтів Харківської області.

Як розповів кореспондентці медіа “Слобідський край” директор обласного Центру екстреної медицини та медицини катастроф Віктор Забашта, медичні бригади Старого Салтова працювали весь час повномасштабного вторгнення.

– Після того, як Старий Салтів було деокуповано, почали зростати обстріли з боку ворога. Тоді від обстрілів постраждав пункт базування медиків і постраждала ця карета швидкої, – розповідає Віктор Забашта.

Розбита карета швидкої Старий Салтів

Під обстрілами медики два дні поспіль ховалися у бомбосховищі, а потім були евакуйовані у більш безпечне місце. Віктор Забашта розповідає, що медики зробили все, аби зберегти обладнання.

– Вони, дійсно, герої. Вчасно сховали все медичне обладнання, забрали медикаменти, наркотичні препарати – все, що в них було, і все, що не можна було там залишати, – зазначив директор обласного Центру екстреної медицини та медицини катастроф.

Весь медичний пункт Старого Салтова після виїзду із селища відпрацював у Харкові. Через деякий час медиків повернули  в рідний пункт базування.

– Було прийнято рішення повернути бригади назад, адже у Старому Салтові важка ситуація з медициною. Наразі там працює наша медицина катастроф, приїжджають терапевти, окулісти – всі необхідні спеціалісти надають допомогу населенню, – каже Віктор Забашта.

Про передачу розбитої карети швидкої у Люксембург домовилися волонтери. За словами Віктора Забашти, таке рішення допомагає європейцям іти на допомогу Україні.

– Це було зроблено для того, щоб Європа власними очима побачила злочини рф. Ми знаємо, що думки європейців зараз з нами. І це допомагає організувати певну гуманітарну допомогу – це однозначно. Сама автівка була новою, всюдихідною. Перед повномасштабною війною ми раділи, що в нас усе було добре. А зараз бачимо, як усе закінчилося, – зазначив директор обласного Центру екстреної медицини та медицини катастроф Віктор Забашта.

Старий Салтів

Нагадаємо, у деокупованому Старому Салтові відновлюють пошкоджені газопроводи. На засіданні спеціальних комісій Харківської облради розглянули питання виділення коштів на відновлення медичних та соціальних закладів у Ізюмській, Балаклійській та Старосалтівській громадах. У селі Хотімля Чугуївського району Харківської області правоохоронці вилучили велику партію підручників країни-агресора.

Усі новини Старий Салтів та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Анастасія Хушану