«Хочемо стати центром тяжіння для молодих футболістів»: нова сторінка в історії футбольного клубу з Валок

10.12.2021 16:00 Валки

Футбольний клуб «Маяк» з Валок Харківської області наступного року чекають серйозні зміни. Президентом клубу став керівник ГО «Результат» Олексій Андрєєв. Його найголовніша мета – підвищити інтерес до «Маяка» серед жителів громади і розвивати тамтешніх молодих гравців. Для цього вже є низка ідей, які будуть реалізовуватися протягом наступного сезону.

Підтримка дитячого спорту та благодійність

Аматорський футбольний клуб «Маяк» з Валок – команда з більш ніж півстолітньою історією. Цього року колектив змінив вектор свого розвитку. Минулоріч команда виступала у Вищій лізі чемпіонату Харківщини з футболу. В основному вона складалася з приїжджих гравців, включаючи досвідчених та іменитих, таких як віце-президент «Металіста» Євген Красніков, екс-гравець збірної України і донецького «Шахтаря» Олександр Кучер тощо. Тоді команда посіла сьоме місце з десяти. Цьогоріч керівництво «Маяка» вирішило зробити ставку тільки на місцевих футболістів, які складають кістяк команди. В сезоні 2021 року «Маяк» виступав у Першій лізі, будучи наймолодшим колективом першості. Клуб посів лише шосте місце, проте команда протягом сезону провела кілька гідних матчів і неабияк потріпала нерви лідерам чемпіонату.

Незважаючи на не найкращий результат, клуб і надалі буде робити акцент саме на місцевій молоді. І за ідеєю, наступний сезон має стати знаковим в історії команди, адже в клубі будуть серйозні позитивні зміни. На валківську команду звернув увагу харківський меценат, керівник ГО «Результат», а нині вже і президент «Маяка» Олексій Андрєєв, чия ідеологія повністю збігається з намірами «Маяка» – розвивати молодих місцевих гравців і підвищувати інтерес до футболу серед жителів громади.

– Наша ГО «Результат» створена в липні цього року. Звичайно, буває ми реалізуємо деякі благодійні проєкти, такі як ремонт математичного класу в школі міста Південного або допомога людям з інвалідністю, втім наш основний та ідеологічний напрям – це підтримка саме дитячо-юнацького футболу, – зазначає Олексій Андрєєв. – Ми за менш як півроку вже зробили набагато більше, ніж інші громадські організації. Провели два дитячі футбольні турніри в Будах та Люботині, а також є співорганізаторами дитячої Ліги чемпіонів Харкова. Це, напевно, найтоповіший дитячо-юнацький турнір у Східній Україні. Там кілька вікових категорій, і щовихідних до Харкова приїжджають на ігри команди з Харківської, Донецької та Полтавської областей.

Читайте також: Чемпіонат Харківщини з футболу: неймовірне спасіння «Маяка» в Балаклії

Підвищити інтерес до «Маяка»

Олексій Андрєєв пояснює, чому вирішив зайнятися саме цим напрямом, підтримкою дитячо-юнацького футболу.

– Орієнтир винятково на дітей та юнаків, не на дорослих. Оскільки в нас система підготовки футболіста і взагалі спортсмена ґрунтується на тому, що дитина починає розвиватися, а далі зупиняється і впирається в стіну нерозуміння функціонерів професійних клубів, це мене засмучує. І виходячи з ідеології, що ми підтримуємо дитячо-юнацький та аматорський футбол, логічно, що повинні підтримати й наймолодшу команду чемпіонату області, яка практично складається з місцевої молоді. Думаю, наш прихід до валківського «Маяка» може стати трампліном для дітей, щоб потім вони потрапили в професійний клуб або хоча б в аматорську команду, де платяться більш-менш хороші гроші.

Вибір ГО «Результат» випав на футбольний клуб з Валок, оскільки, на думку Олексія Андрєє­ва, в цій громаді є кілька важливих речей для розвитку перспективного проєкту. Найголовніше, що у Валках люблять футбол, людям він цікавий. Наприклад, на останній матч сезону проти куп’янського «Металурга» в Кубку (ця гра можна сказати була простою формальністю) підтримати земляків під дощем прийшло близько 150 людей. Це вразило Олексія Андрєєва, який теж був присутнім на цьому матчі, і він ще раз переконався, що недаремно вирішив займатися саме валківським клубом. Також приємною новиною для керівника ГО «Результат» стало те, що місцева влада виділяє бюджетні гроші на команду – клуб має величезну підтримку з боку Валківського міського голови Валерія Скрипніченка та всього депутатського корпусу Валківської міськради. Олексій Андрєєв особисто зустрічався з головою громади, який запевнив, що надаватиме клубу будь-яку можливу підтримку, аби досягти єдиної спільної мети – «Маяк» має стати символом міста, одним із головних його надбань.

– У найближчій перспективі наші цілі наступні – підвищити у місцевих інтерес до футболу і щоб хлопці, які живуть у Валківській громаді, займалися футболом та хотіли потрапити в «Маяк». Ми хочемо зробити «Маяк» трампліном для майбутнього місцевих футболістів. Хочемо стати центром тяжіння для молодих футболістів не тільки з нашої громади, але й із сусідніх, і «Маяк» потихеньку ним і стає. Втім робитимемо це ширше і потужніше, – зазначає Олексій Андрєєв. – Ми популяризуватимемо футбол в нормальному вигляді – будемо давати можливість розкритися місцевим виконавцям, а не запрошувати легіонерів за кругленькі суми. Хай клуб гратиме не найкращим чином, хай програватиме, але це буде команда з місцевих хлопців, на гру яких захочеться ходити їх землякам. На 80 % команда в наступному сезоні складатиметься з місцевих гравців, допускаємо, що четверо-п’ятеро хлопців будуть з Харкова, але не більше.

Читайте також: Футболіст освідчився своїй дівчині перед матчем чемпіонату Харківщини. Фото, відео

Фотограф і диктор на матчах

Олексій Андрєєв запевняє, що в першу чергу наступного сезону серйозна робота вестиметься над підвищенням іміджу клубу.

– Наше завдання організаційно допомогти, закрити всі моменти, які потрібні для клубу, – форма, рганізація матчів, медіа, фото тощо, – розповідає президент «Маяка» Олексій Андрєєв. – Думаю, зробимо презентацію форми на рівні клубів УПЛ. Створимо сторінку у Фейс­буці, де викладатимемо світлини з ігор, інформацію про матчі тощо. І ця робота буде більше спрямована не на Валки, а на Харків і область, щоб показати Харківщині, який проєкт є у Валках. Є ідея на білбордах уздовж траси Харків – Київ розмістити символіку «Маяка» з нашим гаслом, щоб брендувати Валки через «Маяк». Хочеться, щоб при першому згадуванні Валок на думку приходило «Маяк» і навпаки.

Читайте також: Чемпіонат Харківщини з футболу: масова сутичка і шість видалень у Валках

Олексій Андрєєв зауважує, що це буде професійне ставлення до цієї роботи, а також, звісно, до організації матчів.

– На кожному домашньому матчі працюватиме фотограф, щоб потім люди змогли на світлинах з поєдинків побачити себе. Обов’язково буде диктор, адже без звукового супро­водження це не футбол. Планує­мо влаштовувати різні заходи і акції, щоб якомога більше валківчан приходило вболівати за «Маяк». Упевнений, що буду дуже сильно перейматися перед першим домашнім матчем, аби все пройшло на відмінно, – зізнається Олексій Андрєєв. – Наступного року головним здобутком для мене буде, якщо інтерес до футболу і, зокрема, до «Маяка» серед місцевих підвищиться. Якщо цьогоріч на матчі в середньому ходило 150 людей, то я хочу, щоб цей показник зріс до 500. Доб’ємося цього, і я буду дуже щасливий, а швидкого результату не очікую.

Начальник команди «Маяк» Євген Шаповал повністю розділяє бачення Олексія Андрєєва.

– Цього року були шостими, наступного – треба виступити краще. З точки зору якості гри, у нас деякі відрізки матчу або навіть тайми були просто відмінними, я отримував задоволення від цього. Ми не будемо говорити, що претендуємо на перемогу чи медалі, однак має бути прогрес в результаті, – каже Євген Шаповал.