Робили ремонти та придбали шкільний автобус: як розвивається освіта у Великобурлуцькій громаді

28.10.2021 14:30 Великий Бурлук
Фото: Великобурлуцька селищна рада Фото: Великобурлуцька селищна рада
В останні кілька місяців у Великобурлуцькій громаді Харківської області проводилася інтенсивна робота з підготовки закладів освіти до нового навчального року. У ліцеях та садках зробили поточні та косметичні ремонти, придбали новенький шкільний автобус, а найголовніше – гідним чином підготували заклади освіти до роботи в осінньо-зимовий період.

До зими готові

У Великобурлуцькій селищній територіальній громаді працює 15 закладів загальної середньої і дошкільної освіти – 11 ліцеїв та чотири дитячі садки. Влітку в громаді кипіла кропітка робота, аби належним чином підготувати ці заклади освіти до нового навчального року 2021/2022 та функціонування в осінньо-зимовий період. Загалом на це з місцевого бюджету виділили більше мільйона гривень.

430 тисяч гривень пішло на заміну котлів у двох закладах освіти. У Григорівському ліцеї замінили два газові котли, що обійшлося у 278 тисяч 700 гривень. А в Шипуватському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Берізка» замінили твердопаливний котел, на це витратили 145 тисяч гривень.

– Котли в Григорівському ліцеї вийшли з ладу, вони були повністю зношені, використовувалися 15–16 років. З такими аварійними котлами йти в цю зиму було вже ризиковано, оскільки була вірогідність, що вони вийдуть зі строю і діти залишаться без опалення. Плюс у Григорівському ліцеї є і дошкільний структурний підрозділ, садок. Це все в одній будівлі. Тобто без опалення міг залишитися не лише ліцей, а й дитячий садок. Зараз усе буде нормально, дітки і вчителі можуть не перейматися, – запевняє Великобурлуцький селищний голова Віктор Терещенко.

Також, за словами начальника відділу освіти, культури, спорту та туризму Великобурлуцької селищної ради Олександра Мельникова, стояло питання щодо заміни котлів в Андріївському ліцеї, де також є структурний дошкільний підрозділ.

– Туди виїжджали спеціалісти, подивилися, що там заміна котлів не потрібна, треба замінити теплообмінники. З місцевого бюджету на потенційну заміну котла виділили 180 тисяч гривень, утім ця сума повністю використана не буде, адже теплообмінники обійдуться дешевше. На двох котлах теплообмінники вже замінили, залишилося це зробити ще на двох, – розповідає Олександр Мельников.

Загалом до роботи закладів освіти в зимовий період планувалося підготувати 12 котелень – шість на твердому паливі і шість на природному газу. Станом на 27 жовтня всі вони готові на 100 %.

Читайте також: Бюджет турботи: як допомагають пенсіонерам, дітям і військовим у Великобурлуцькій громаді

Капремонт наступного року

Перед цим навчальним роком у закладах освіти громади капітальних ремонтів не було, втім проводилися поточні ремонти.

– Для підготовки закладів освіти з місцевого бюджету було витрачено близько 500 тисяч гривень. Ці гроші пішли на матеріал – фарба, лінолеум, шпалери тощо. Ремонти в основному робили своїми силами, працівники навчальних закладів. Це поточні ремонти. Десь переклеювали шпалери в коридорах та класах, десь красили і білили спортивну залу тощо. Такі ремонти пройшли в усіх школах і садках нашої громади, – говорить Віктор Терещенко.

Планується, що наступного року потрібний капітальний ремонт побачить Великобурлуцький ліцей, де треба зробити харчоблок і капремонт каналізації.

– У цьому ліцеї навчається майже половина всіх школярів громади – 612 учнів. Там є велика потреба в капітальному ремонті харчоблока і каналізації, яка не в придатному стані, і, звісно, цьому питанню треба приділити відповідну увагу. На цих осінніх канікулах ризиковано було б це розпочинати, оскільки цей процес не обмежиться кількома днями, там чималий обсяг роботи. Це треба починати під кінець навчального року, аби за літо все зробити. Можливо, ми будемо брати участь в якихось проєктах, але швидше цей ремонт зробимо коштом місцевого бюджету, – зауважує голова Великобурлуцької громади Віктор Терещенко.

Читайте також: Вело-флешмоб і масові гуляння: як у Великобурлуцькій громаді День молоді святкували

Придбали проектори та інтерактивні дошки

Наразі на слуху і ситуація з протипожежними заходами в закладах освіти. Тож у рамках підготовки до нового навчального року провели технічне обслуговування вогнегасників у всіх закладах освіти і культури. На цю процедуру витратили 25 тисяч гривень. Також придбали додаткові вогнегасники, 10 штук по 350 гривень.

Перевірили димові та вентиляційні канали, перевірили манометри, прилади обліку природного газу та сигналізатори газу. На це все витратили більше 25 тисяч гривень.

Крім цього, провели навчання відповідальних осіб з пожежної безпеки та відповідальних за газове господарство й експлуатацію твердопаливних
котлів.

Цьогоріч оновився і шкільний автопарк Великобурлуцької громади. За кошти залишків освітньої субвенції придбали новий автобус «Атаман», його вартість – 1 мільйон 985 тисяч гривень. Новий автобус буде возити школярів Великобурлуцького ліцею, а той, що був у них, передали в Андріївський ліцей. У Великобурлуцькій селищній раді зазначають, що жодних проблем з підвозом дітей і вчителів у громаді немає.

– У рамках НУШ заклади освіти забезпечили ноутбуками та ламінаторами, також учні перших класів мають сучасні парти зі стільцями, всього закупили 95 таких комплектів. Крім цього, коштом місцевого бюджет закупили чотири проектори та дві інтерактивні дошки, що обійшлося в 150 тисяч гривень, – розповідає начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму Великобурлуцької селищної ради. – Наш голова Віктор Терещенко серйозно переймається проблемами та питаннями освіти в громаді. Він постійно намагається бути в курсі нашого життя, хоча й це не дивно, оскільки освіта є одним з пріоритетів керівництва громади.

Автор: Савелій Мякушко