Хаб підтримки евакуйованих з Вовчанської громади запрацює на Харківщині

28.06.2024 19:07 Вовчанськ

На Харківщині запрацює хаб підтримки евакуйованих з Вовчанської громади.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну військову адміністрацію.

Впродовж останніх двох місяців з Вовчанської громади було евакуйовано близько 8 тисяч жителів.

Головна функція установи – підтримка жителів низки населених пунктів Вовчанської громади, які вимушено евакуювалися, одне з питань – впровадження в медичну практику лікарів первинної ланки області методики mhGAP при виявленні та лікуванні психічних розладів у дорослих та дітей.

– Наразі навчання на платформі НСЗУ за цим напрямком пройшли 4016 медичних працівників Харківщини. Пакет НСЗУ «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» отримали 82 медустанови області, – зазначила виконуюча обов’язки директора Департаменту охорони здоров'я ХОВА Тетяна Деменко.

У процесі евакуації беруть участь представники 24 волонтерських організацій та благодійних фондів. У транзитних центрах людей забезпечують усім необхідним – від юридичного супроводу до забезпечення житла в місцях компактного розташування. Також є резерв таких місць у Кіровоградській, Тернопільській та Закарпатській області. Впродовж останніх 2 тижнів до МКП Закарпаття виявили бажання переїхати 30 людей із числа раніше евакуйованих з прикордоння області.

Нагадаємо, що розширили зону примусової евакуації сімей з дітьми з Ізюмського, Богодухівського, Куп’янського та Чугуївського районів Харківщини.

Раніше ми писали, що з п’яти населених пунктів Борівської громади планують евакуювати родини з дітьми.

Оперативні новини читайте в нашому Telegram

Автор: Валерія Ткаленко