Найстаріший вагон в Україні заберуть із Люботина (Фото)

Найстаріший вагон в Україні заберуть із Люботина (Фото)

Фото: Влад Тамкін

142-річний вагон багато десятиліть прослужив місцевим освітянам.

Понад сторічний тривісний пасажирський вагон із дерев'яним кузовом побудували на німецькому заводі PFLUG (Німеччина) аж у 1874 р. Він був із другої партії вагонів призначених для Курсько-Київської залізниці. 

Нині вагон стоїть біля приміщення колишньої Люботинської загальноосвітньої школи № 7 по вул. Гавенка, 19 у Люботині. Свого часу цю будівлю віддали під житло, але зараз вона фактично занедбана. Активісти нещодавно назбирали там декілька мішків сміття.

Ще влітку ПАТ «Укрзалізниця» звернулось до Люботинського міського голови з листом та отримало відповідь від відділу освіти Люботинської міської ради щодо можливості передачі рештків тривісного пасажирського вагону, які знаходяться на балансі відділу освіти.

ІСТОРІЯ ХАРКІВСЬКОЇ ВОЛОДАРКИ ОСКАРА. ХРОНОГРАФ

- Сьогодні цей вагон, а скоріше, його рештки, є єдиним в Україні серед вагонів такого типу та є найстарішим серед усіх знайдених пасажирських вагонів на території нашої держави, - дав відповідь на запит «СК» начальник сектору з питань збереження ретро залізничної техніки ПАТ «Укрзалізниця» Владислав Плахотнюк.

Найближчим часом фахівці залізниці планують укріплення кузова цього вагону та переміщення його до одного з структурних підрозділів регіональної філії «Південна залізниця». У майбутньому цей вагон планується дослідити, провести заміри, розробити креслення та відновити у якості музейного експонату.

Читайте також: Ялинка на півмільйона: у мерії прокоментували новорічні обновки 

Тетяна Василець

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ