Непробивні динамівці та небезпечні «вовки». Як зимують команди області

08.02.2018 14:15 Спорт
У минулі вихідні, 3–4 лютого, відбулися матчі другого туру обласної зимової першості з футболу. «Універ-Динамо ХНУВС» наразі єдина команда, яка в обох іграх залишила свої ворота недоторканими. А «Вовчанськ» пропускав звітний тур через участь команди в Кубку Придніпров’я, де «вовки» вже обіграли друголіговий «Дніпро».

Ударна шестихвилинка

У другому турі групи А «Універ-Динамо ХНУВС» знову здобув розгромну перемогу. Цього разу їх жертвою стала «Арена» U-17. Динамівці активно розпочали цей поєдинок, відкривши рахунок уже на 9-й хвилині. На початку другої півгодини гри Гнилицький подвоїв перевагу своєї команди. А вже під завісу першого тайму, на 36-й хвилині (згідно з регламентом турніру, команди грають два тайми по 40 хвилин), команда-лідер довела рахунок до розгромного – 3:0.  Після антракту ні тим, ні іншим відзначитися не вдалося. «Динамо» другий матч поспіль грає на нуль, і поки вони єдині в області, хто у двох матчах залишив свої ворота «на замку».

З абсолютним показником турнірною дистанцією ідуть «Люботин» і «Зміїв». Перші зустрічалися з «УФК-Олімпіком» U-17. Вихованці училища дали серйозний бій більш досвідченому колективу, але все ж мінімально поступилися – 0:1. А однойменна команда зі Змієва в цьому турі зустрічалася з бронзовим призером останньої літньої обласної першості, первомайським «Квадро».

У першому таймі була гра з небезпечними моментами біля обох воріт. Після перерви гра продовжилася в тім самім дусі, але тепер одна команда й далі  марнотратила моменти, а інша – забивала. У результаті зміївчани здобули розгромну перемогу 4:0.

За словами головного тренера «Квадро» Олександра Почтаря, на підсумковий результат вплинула незіграність футболістів.

– До перерви було все нормально, а відразу після неї випустив кілька новачків, зокрема воротаря і центрального захисника. Саме їх помилки і призвели до такої поразки. Утім, ніхто з цього великої біди не робить. Звичайний робочий процес підготовки до літа, – зазначив керманич первомайського клубу.

Першу перемогу в зимовій першості здобула «НИВА» зі Сковородинівки, яка впевнено здолала балаклійський «Цементник» – 3:1. А от «Рогань» дещо несподівано відібрала очки у ФК «Лозова-Панютине». Команда з Харківського району відкрила рахунок, забивши гол на 28-й хвилині. А потім, у другому таймі, команди видали ударну шестихвилинку – з 56-ї по 62-гу, забивши за цей проміжок часу тричі. Спершу голи Лавренова і Бугаєнка допомогли вийти вперед панютинцям. Утім, через чотири хвилини їх суперники зрівняли рахунок – 2:2. Так команди й розійшлися, а цей один пункт став першим набраним роганцями в зимовій першості.

Бразилець  так і не з’явився

У групі В бойову нічию «розписали» харківський «Анкар» і «Енергетик-Центренерго» зі Слобожанського Зміївського району. Команда з області здорово почала звітний  поєдинок і до 27-ї хвилини вела в два м’ячі. Відзначилися Чеховський і Чаплик. Харків’янам ще до відпочинку вдалося скоротити відставання в рахунку до мінімального, а після перерви, на початку другої години гри, «Анкар» і зовсім установив паритет у матчі – 2:2. У результаті команди й розділили залікові бали. «Металіст Юніор» здобув другу перемогу поспіль. Цього разу підопічні Сергія Валяєва впевнено здолали «УФК-Олімпік» U-19, установивши підсумковий результат 2:0 ще в першій половині стартового тайму. Для вболівальників цей матч був цікавий тим, що в звітному поєдинку міг зіграти один з потенційних новачків «Металіста 1925», бразилець Аллан. Його появу в матчі проти «УФК-Олімпік» U-19 анонсувала прес-служба харківського клубу. Але латиноамериканець на полі так і не з’явився. Як нам повідомила прес-служба Харківської обласної федерації футболу, цей легіонер міг стати першим бразильцем в історії розіграшів зимових і літніх чемпіонатів.

Так само, як і «Металіст Юніор», другу перемогу поспіль здобув «Первомайський». Команда з однойменного міста впевнено розібралася з хлопцями з «Геліос-Академії» – 4:2.

Другу поразку поспіль зазнав зміївський «Олімп». Цього разу команда з райцентру програла 0:2 ізюмському «Крем’янцеві».

За словами головного тренера команди-переможниці В’ячеслава Недавнього, у нього залишилося двояке враження від цієї гри.

– З одного боку, виграли, і це добре. А з іншого – гра ще сира, і це не дивно, адже тільки вкочуємося у футбольний рік, усе ще надолужимо, – підкреслив керманич ізюмської команди. – На зимовий чемпіонат у нас пріоритетна мета – більш-менш підготувати команду до проведення літньої першості.

Здолали команду Другої ліги

Ще один матч, між «Вовчанськом» і солоницівським «Енергетиком», було перенесено (поки невідомо, на коли) з огляду на участь перших у Кубку Придніпров’я, організованому Федерацією футболу Дніпропетровської області. До речі, там команда екс-гравця харківського «Металіста» Андрія Березовчука показує гідні результати. «Вовки» виступають у групі В разом з «Таврією-Скіф» (с. Розділ Запорізької області), «Дніпром», «ВПК-АГРО» (смт Магдалинівка Дніпропетровської області) та запорізьким «Металургом».

Стартував «Вовчанськ» на цьому турнірі 30 січня грою з «Таврією-Скіф». Вони, як і «вовки», представляють аматорський футбол у своєму регіоні, плюс ще беруть участь  у чемпіонаті країни серед аматорських команд.

Цей матч проходив у рівній запеклій боротьбі. Команди не хотіли уступати центр поля. Незважаючи на всі спроби в першому таймі, жодному з колективів уразити ворота суперника не вдалося. Мабуть, найбільш небезпечний момент був на 45-й хвилині першого тайму у «Таврії-Скіф», коли пішов простріл з правого флангу – втім, у нападника не вийшло замкнути передачу. Свисток арбітра про закінчення першого тайму зафіксував рахунок 0:0.

Другий тайм більш активно почала «Таврія-Скіф»: у команди була певна перевага у володінні м’ячем. У результаті роздольці зуміли змусити Олександра Мізюка уразити власні ворота. Після пропущеного гола Андрій Березовчук провів низку замін, перебудував гру команди, що дало результат. У кінцівці зустрічі, на 86-й хвилині, Іван Мряченко зрівняв рахунок, установивши підсумковий результат – 1:1.

А 4 лютого у другому турі «Вовчанськ» протистояв друголіговій команді з групи Б, «Дніпру».

Старт звітного поєдинку залишився за нашими земляками. Дмитро Батусов на 5-й хвилині ударив з-за меж карного майданчика у правий від воротаря кут – 1:0. Дніпряни відповіли через 28 хвилин, коли після навісу з правого флангу головою в падінні м’яч у сітку воріт суперника відправив Данило Піддубний. У другій половині першого тайму, на 38-й хвилині, півзахисник «Вовчанська» Євген Волга в атаці по лівому флангу завдав удар з гострого кута й вивів партнерів уперед.

У другому таймі дніпряни більше володіли м’ячем,  але «вовки» вміло оборонялися. На останню п’ятнадцяти- хвилинку за «Вовчанськ» вийшов відомий екс-футболіст «Дніпра», «Металіста» та збірної України Олег Шелаєв,  який допомагав партнерам і в першому матчі цього турніру. «Вовки» зберегли позитивний для себе результат і в підсумку святкували дебютну перемогу в Кубку Придніпров’я – 2018.

Наступний свій матч команда Андрія Березовчука проведе в найближчу суботу, 10 лютого. Їх суперником стане ще один представник Другої ліги з групи Б, запорізький «Металург». А заключний поєдинок групового етапу турніру «Вовчанськ» зіграє 12 лютого проти «ВПК-АГРО».