Що пропонували модельєри харків'янам у 1970 році

Що пропонували модельєри харків'янам у 1970 році

Фото: back-in-ussr.com

Сьогодні про це мало згадують, але у Харкові був свій будинок моделей, і його співробітники іноді розповідали населенню, що буде модним у наступному сезоні. Цікаво: дещо з цього модно і сьогодні – мабуть, вже по третьому колу. Порівняємо?

Газета "Соціалістична Харківщина" № 204 від 18 жовтня 1970 року повідомляла:

Пропонує мода-71

Що принесе нам мода 1971 року? Передусім велику різноманітність силуетів, конструктивних рішень, деталей, кольорів.

Жінкам рекомендується три силуети: прямий – він є основним для жінок будь-якого віку; напівприлягаючий – для жінок молодих і середнього віку; приталений – лише для струнких жінок.

До цікавого рішення прийшли художники-модельєри з питання довжини: в 1971 році пропонується різна довжина жіночого одягу; для дівчат – трохи вище коліна, молодим жінкам – до середини коліна, а також міді (трохи нижче коліна) і максі (до щиколотки).

Для подовженого жіночого одягу найбільше пасує прямий, трохи розширений донизу силует. Костюми і пальта нових пропорцій – подовжені, роблять жіночу фігуру стрункішою і вищою. Для зимового одягу використовуються тканини різних фактур – гладкі, типу драп і сукно, а також з рельєфним переплетінням – букле, рогожка і т. д. Деталі – комірці, клапани, кишені мають чітку форму, відстрочені. До речі, нині строчка і рельєф не лише моделюють форму одягу, а й оздоблюють його. Переважають вточні рукави, іноді реглан, зрідка – цільнокрій. Пальта майже завжди доповнюють поясом. І в жіночому, і в чоловічому одязі може бути однобортна, двобортна і асиметрична застібки.

Пропозиції харківський модель'єрів. Фото з архіву "СК"

Великого поширення набули м’які, теплі в’язані капелюшки, шарфи. До речі, щодо шарфів. Вони мають бути маленькими, облягати шию. Але мода пропонує як новинку і довгий шарф, який носять поверх пальта з перекинутим через плече кінцем.

Жіночі пальта часто доповнюються брюками. Їх можна пошити з тієї тканини, що й пальто, або з тканини, підібраної до колориту основної. Зимовий ансамбль найчастіше вирішується тонально, в одній кольоровій гамі. Як і раніше, модні і контрастні сполучення – чорного з білим.

Чоловіча мода характеризується не лише тендітністю ліній напівприлягаючого силуету і помірністю пропорцій, а й появою нових видів одягу. Струнким чоловікам пропонуються подовжені піджаки з букльованих або полегшених драпових тканин. Точніше цей вид одягу можна назвати піджак-пальто. Піджаки мають курточний характер: з кокеткою, з застібкою догори, з накладними кишенями, з поясом. Використовуються тканини з класичними малюнками в клітку, в смужку і в ялинку.

Як в жіночій, так і в чоловічій моді намітилася тенденція до подовження. Чоловічі пальта можуть бути вище коліна або до коліна, але найбільш модні – подовжені.

Характерною рисою моди 1971 року є велика різноманітність деталей і увага до них.

В. Очковська, художник-методист Харківського будинку моделей

Читайте також: Як з харківського Успенського собору фарбувальну фабрику виселяли

Матерiaли по темі

Автор: Інна Можейко
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: