Ковзани на коліщатах: як харків’яни оскандалились на всю країну

07.02.2021 12:24 Хронограф
Фото: funart.pro Фото: funart.pro
Безумовно, усі пам’ятають старий фільм «Королева бензоколонки»: там героїня, яка мріяла бути зіркою льодового ревю, вправно пересувалась на ковзанах з коліщатками. А ви знали, що такі ковзани вироблялись 50 років тому в Харкові, на фабриці синтетичних матеріалів?

Ця фабрика  була розташована на вулиці Полтавський шлях, 35. Заснована вона була ще у 1943 році як промкомбінат Жовтневого району, а з 1964 року називалася "Харківська фабрика синтетичних  виробів "Радуга" і проіснувала до 2003 року. Саме там наважились  розпочати  виробництво ковзанів, на яких можна було кататися влітку. До речі, взагалі в СССР виробництво таких ковзанів існувало ще з початку 60-х років, і вони набули особливого попиту після виходу на кіноекрани в 1963 році  фільму "Королева бензоколонки".

Наші харківські ковзани коштували усього 4 з гаком карбованці, а от якістю вони не відрізнялися. Як оскандалились харківські виробники ковзанів, можна прочитати у газеті "Слобідський край" у № 10 від 15 січня 1971 року в замітці під назвою "Химерні ковзани":

"Річ і справді оригінальна: звичайні собі ковзани на коліщатах. Немає льоду – ковзайтесь на здоров’я у спеку по бруківці чи по асфальту. Випущено ковзани першим сортом, коштують вони 4 карбованці з гаком, а їздити на них можна 2, від сили 3 години. Потім відвалюються коліщата, і на ковзанах вже ні по асфальту, ні по бруківці не покатаєтесь.

Цю новинку марки харківської фабрики синтетичних виробів придбав і житель Самарканда Ф. В. Нагель, про що написав до редакції не дуже веселого листа. Тож спішимо поділитися цією новиною з директором фабрики синтетичних виробів В. І. Саєнко".

Читайте також: Як у Харкові 50 років тому шукали та знайшли таланти 

 

Автор: Інна Можейко