Виробництво авторучок із золотим пером починалось у Харкові

18.06.2020 13:02 Хронограф
Колаж Бріани Янковської Колаж Бріани Янковської

Чи знаєте ви, що Харків був першим виробником у СРСР чорнильних авторучок з напівзакритим золотим пером? Про це можна дізнатися зі сторінок газети «Соціалістична Харківщина».

У першому півріччі 1970 року харківський завод «Авторучка» здійснив справжній прорив в асортименті: тут уперше в країні було розпочато випуск елегантних чорнильних авторучок з напівзакритим золотим пером. На той час мати таку ручку було все одно що швейцарський годинник. Це було втілення успіху та індикатор престижу, і харків’яни його забезпечували.

Газета "Соціалістична Харківщина" у номері 116 від 17 червня 1970 року в замітці "3, 5 мільйона авторучок щомісяця" повідомляла:

"На харківському заводі «Авторучка» затверджено три типи нових виробів, які випускатимуться в другій половині 1970 року. Це настільне письмове приладдя «Елегантне», кулькова авторучка «Велетень» і авторучка з напівзакритим золотим пером. Цей тип освоєно в країні вперше. Конструктори і інженери підприємства постійно дбають про вдосконалення виробничих процесів. Нещодавно тут стала до ладу нова дільниця, на якій налагоджено серйозний випуск кулькових пишучих вузлів. В цеху № 3 встановлено кілька автоматичних верстатів. В 3 різні бункери закладають окремі деталі, і машина сама складає авторучки. Її продуктивність 10–12 тисяч виробів за зміну. Тут виготовляють 10 видів кулькових авторучок і 8 видів ручок з пером. За місяць ця продукція складає значні цифри – відповідно 2 мільйони 660 тисяч і 738 тисяч. Щомісяця майже 3,5 мільйона ручок відправляють харків’яни в різні міста і села країни".

 Читайте також: Як діти із села на Харківщині родичів загиблих бійців розшукували