Як майстер з Ізюма піаніно Святославу Ріхтеру дарував

31.10.2020 16:13 Хронограф
Фото з архіву "СК" Фото з архіву "СК"
Настроювач з Харківщини – також автор двох винаходів, пов'язаних з музичними інструментами.

Про долю Григорія Шевченка та обставини подарунка розповіла наша газета у № 200 від 13 жовтня 1970 року.

Інструменти роботи Григорія Шевченка

Музику він полюбив ще у залізничному училищі. Годинами міг слухати Гриць Шевченко твори Чайковського, Бетховена, Римського-Корсакова. На змайстрованій з допомогою батька скрипці сам навчився грати. Спочатку – гами, етюди, потім – народні пісні, танці, а ще згодом – складні музичні твори. Разом з такими ж закоханими в музику хлопчаками шістнадцятирічний музикант організував невеликий оркестр.

Перші концерти були дані оркестром для поранених бійців у госпіталі, пройшли вони з величезним успіхом. Вдалим був дебют юних музикантів і на огляді художньої самодіяльності трудових резервів. Разом з своїми вихованцями раділа і їхня наставниця Марія Степанівна Дроженко, яка зуміла прищепити дітям любов до прекрасного світу музики.

Коли випадала вільна година, Григорій допомагав батькові ремонтувати музичні інструменти. Якось змайстрував скрипку, ще одну…

Брестське музичне училище. Тут Григорій Іванович Шевченко вчився по класу акордеона і сам вів заняття з настроювання музичних інструментів. У характеристиці, виданій молодому педагогу в ті роки, дирекція училища зазначала: «Потрібна для музичної культури міста людина. Його зусиллями в училищі створено першу в СРСР учбову майстерню ремонту і настроювання музичних інструментів. Досвід роботи цієї творчої лабораторії зараз узагальнює і розповсюджує Міністерство вищої та середньої спеціальної та професійної освіти БРСР і Міністерство культури СРСР».

З нетерпінням чекали у Бресті виступу славетного піаніста Святослава Ріхтера. Чекали цієї зустрічі і вже клопоталися – як же віддячити йому за чудесну музику, якою він порадує всіх? І тоді звернулися любителі музики до Григорія Івановича. За кілька днів умілець виготовив модель піаніно і після концерту вручив її Святославу Ріхтеру.

Минулого року, коли в Ізюмі гостював композитор Дмитро Покрас, Г. І. Шевченко також подарував йому маленьку діючу модель піаніно власної роботи.

Наш земляк – автор двох винаходів: репетиційного механізму для рояля та піаніно і музичного інструмента «Поліфон». Він одержав авторське свідоцтво Комітету по винаходах і відкриттях при Раді Міністрів СРСР.

Зараз Григорій Іванович Шевченко – педагог класу фортепіано – майстер-настроювач музичних інструментів Ізюмської музичної школи.

Р. Баден, працівник міськрайгазети «Радянське життя»

Читайте також: Як на Харківщині замість газу термальну воду знайшли

Автор: Інна Можейко