Як позбутися мишей в будинку

30.08.2020 17:39 Корисно
Маленькі та сіренькі, вони є тими небажаними сусідами, від яких важко позбутися. Їх можна зустріти не тільки у приватному будинку, а й у квартирі. Вони псують речі та меблі, а ще – переносять різні хвороби. Але зробити так, щоб ці шкідники залишили будинок, цілком можливо.

У чому небезпека

Маленькі гризуни найбільше полюбляють підвальне приміщення та перші поверхи. Саме з них вони починають захоплювати оселю. Особливо активно миші себе ведуть у приміщеннях, завалених мотлохом або щільно заставлених речами, тому важливо підтримувати там чистоту та порядок. Миші гризуть меблі, електропроводку, стіни, псують продукти харчування, але цим небезпека не обмежується. Ці маленькі істоти переносять серйозні хвороби, з ними поширюються бактерії та віруси, які викликають чуму, холеру, тиф. Через них може виникати неприємний запах, а ще – з’являються блохи.

Як зрозуміти, що дім атакували гризуни? За дірками у стінах та плінтусах, розгризеними пакетами з крупами та іншими продуктами харчування, за залишеними екскрементами. Миші дуже активні саме вночі, тому буде чутно дивні скрегіти, яких раніше не було.

Що робити

Найголовніша загроза для гризунів – це коти. Але не завжди є можливість завести пухнастого рятівника, і що ж робити у цьому випадку? Вихід є – існує безліч речей, які відлякують гризунів: це і гучні звуки, і неприємні для них запахи, і всілякі отруйні приманки. А ще миші бояться ультразвуку, який людське вухо не чує, та відразу втікають.

Які ж запахи не подобаються маленьким шкідникам? Це:
– запахи рослинного походження: ромашка, м’ята, полин, бузина, пижмо, коріандр, кінза;
– запах хлорки, аміаку або оцту;
– синтетичні ароматизатори.


фото habr.com

Способи позбавлення від гризунів

Прибрати в будинку. Потрібно ретельно прибратися всюди, не пропускаючи жодних місць. Заглянути у всі кути, полиці, комори, підвал, винести геть непотріб та старі запаси продуктів, якщо такі є. Ретельно вимити всю оселю за допомогою миючих засобів, в яких міститься хлор.

Перевірити всі місця на наявність мишачих нір та схованок: під раковиною, в кухонних шафках, у ванній кімнаті, у підвалі. Якщо виявлені незрозумілі дірки в стінах або ще десь, то треба залити їх будівельною піною. А ще можна скористатися більш гуманним способом – звичайною кулінарною фольгою, вона і від гризунів позбавить, і шкоди їм не завдасть. Усі дірки та щілини в будинку треба закрити фольгою, гризуни чомусь її на дух не переносять, тому швидко підуть.

Розкласти по дому спеціальну отруту від мишей. Але пам’ятайте: якщо у будинку є діти та домашні тварини, треба помістити отруту у таких місцях, де вони її не дістануть.

Установити мишоловки. Придбати їх можна в спеціалізованих магазинах або на ринку. Як приманку можна використовувати сало, арахісове масло, твердий сир. Бажано періодично перевіряти пристосування на наявність убитих мишей.

Як правило, такі дії дозволять позбутися від гризунів. Якщо ж немає можливості виконати якийсь із пунктів, можна скористатися додатковими способами. Один з них – це ультразвукові відлякувачі. Вони впливають на слух гризунів потужним ультразвуком певної частоти, який викликає у мишей паніку і біль у вухах.

Перевага такого виробу в тому, що відтворений ним звук не чути людині, а от мишам він заважає, тому вони залишають будинок.


фото myturcija.ru

Народні засоби

Позбутися мишей можна також майже без витрат, за допомогою народних засобів.
Соняшникова олія. Налити в скляну пляшку з широким горлом трохи соняшникової олії, збовтати, щоб олія розтеклася по всіх стінках пляшки. Для більшого ефекту можна помістити туди приманку. Розмістити пляшку під нахилом угору шийкою і залишити на ніч. Гризуни потраплять у ємність, а вибратися з неї вже не зможуть.
Цукор, борошно та гіпс. Змішати 1 столову ложку цукру і 1 столову ложку борошна з 400 грамами гіпсу, додати трохи масла і розкласти по пластикових тарілках. Розставити тарілки по всьому будинку. Скуштувавши цієї суміші, у гризунів станеться закупорювання кишок і вони помруть.
Приманка з банкою. Взяти порожню банку, наприклад, півлітрову, і перевернути її догори дном. Поставити її на ребро будь-якої великої монети. Усередину покласти будь-яку приманку: сало, хліб, ковбасу, твердий сир. Якщо миша захоче поласувати їжею, вона потрапить у пастку. 
Усі ці способи можна використовувати разом, це практично 100-відсоткове розв’язання проблеми гризунів в оселі.

Читайте також 3 корисні функції духовки, які майже ніхто не використовує

Автор: Вероніка Добриня