Як збільшити термін служби пральної машини вдвічі

06.04.2019 09:45 Корисно
Фото: stroikairemont.com Фото: stroikairemont.com
Пральна машина-автомат з перших днів її появи в будинку стає головною помічницею господині у пранні. Використовується вона часто й вимагає до себе уважного дбайливого ставлення. І якщо в період експлуатації за пральною машиною здійснювати мінімальний догляд, то термін її служби збільшується як мінімум удвічі.

Починаємо ззовні

Догляд за пральною машиною починається з підтримки її корпусу в чистоті й порядку. Там можуть залишатися випадкові краплі, мильні патьоки та інші сліди роботи з водою і пральним порошком. Здавалося б, нічого страшного? Через воду і пральний порошок пластик може пожовкнути, стати непривабливим і навіть ламким. А потрапивши на металеві поверхні корпусу через дрібні сколи у верхньому захисному шарі, ці самі речовини сприяють його іржавінню.

Фото: abisgroup.ru

Тому поверхню машинки потрібно протирати вологою серветкою з нейтральним миючим засобом, без вмісту (це важливо!) спирту. Після видалення пилу і бруду корпус можна протерти сухою не грубою ганчіркою, після чого дати машинці остаточно висохнути. Робити таку операцію потрібно в середньому раз на тиждень. Варто також періодично протирати скло завантажувального люка, на якому часто накопичується пил.

Якщо ж усередину пральної машини випадково потрапить (просочиться через щілини в корпусі) вода чи інша рідина, то вона може замкнути електронні ланцюги і, відповідно, спричинити поломку. Тому необхідно стежити за тим, щоб цього не сталося, надто якщо пральна машина стоїть поблизу джерел води: під раковиною, поряд з умивальником тощо. Якщо вода все-таки потрапила куди не треба, її потрібно якомога швидше прибрати.

Подовжить термін роботи машинки, якщо на її верхній панелі не стоятимуть різні сторонні предмети, відра, порошки і таке інше. Пральна машина має бути вільною, чистою і сухою.

 

Усі елементи важливі

Машина-автомат для прання потребує і ретельного внутрішнього догляду. Без уваги не повинен залишатися жоден відсік і елемент, адже працездатність пристрою залежить від кожного з них.

Відсік для прального порошку та кондиціонера для білизни після 3–5 прань необхідно промивати під проточною водою з губкою, щоб видалити залишки миючих засобів. Якщо цього не робити, то часточки порошку з часом перетворюються на кам’яний наліт, від якого позбутися куди складніше.

Щоб захистити барабан і скляні дверцята від подряпин, білизну з металевою фурнітурою, заклепками, блискавками слід вивертати. Ідеальний варіант – використовувати для речей з подібними елементами мішечки для прання.

На корпусі машини-автомата знизу розташовано відсік для збирання дрібного сміття. У ньому накопичуються насіння, ґудзики, волосся, монетки й інший дріб’язок, що потрапив з білизни в барабан. Цей відсік може забитися, тоді все сміття залишатиметься в машинці, і білизна після прання віддаватиме затхлим запахом. Своєчасний догляд (регулярне чищення) виключить цю проблему.

Є ще одне місце в машинці, яке може стати джерелом неприємного запаху, — це гумова манжета.

Фото: iobogrev.ru

Та сама манжета, в якій також постійно скупчуються вода, ворс і волосся. Усе це звідси потрібно прибирати відразу ж після прання, використовуючи теплий розчин звичайного мила. До речі, просочитися неприємним запахом барабан може й через те, що в ньому складають брудну білизну. Не варто цього робити, краще використовувати для таких цілей спеціальні кошики чи інші ємності.

 

Страшний звір накип

Завдяки рекламі про його шкідливість чули навіть ті, хто й досі обходиться без машини-автомата. А власники цієї чудо-техніки рано чи пізно задаються питанням: «Як видалити накип у пральній машині?»

Є різні способи боротьби з накипом, від простих і економних до складних і дорогих. Один з них — фізичне видалення накипу з ТЕНа. Для цього потрібно частково розібрати пральну машину, витягти ТЕН і очистити його, зішкрябуючи накип з поверхні. І хоча при цьому існує велика небезпека пошкодити нагрівальний елемент, як варіант такий спосіб має право на життя.

Фото: legkovmeste.ru

Видалити накип без розбирання пральної машини допомагає лимонна кислота — простий і перевірений роками «народний» засіб. Застосовують його так.

Перевірити, щоб барабан машини був пустим. У лоток для прального порошку засипати 2–3 ст. л. лимонної кислоти. Виставити програму з найвищою температурою і найтривалішим часом прання. Для кращого очищення можна ще додати додаткове полоскання. Запустити машину. Під час роботи необхідно спостерігати за тим, що відбувається, тому що великі шматки накипу (якщо такі є) можуть відпасти і забити слив машинки під час полоскання. Про це можна буде дізнатися по гудінню. У такому разі потрібно призупинити процес і витягти причину (ці шматки). Коли процес прання завершиться, потрібно відкрити барабан, а гумові елементи відігнути і протерти під ними вологою тканиною, після чого перевірити злив на наявність будь-яких відпали великих частин.

Є як захисники цього методу, так і противники. Перші стверджують, що це ідеальний і дешевий спосіб, другі — що він шкідливий для пластикових і гумових елементів. Загальний принцип підходу: можна або ні користуватися лимонною кислотою, залежить від матеріалів, з яких виготовлено всі елементи машини, а також сам барабан. І оскільки ми найчастіше не спеціалісти, то краще, може зробити те саме, тільки замість лимонної кислоти використовувати добрий пральний порошок з відбілювачем.