У Харкові померла хвора на малярію жінка

Фото medspecial.ru Фото medspecial.ru

Тропічну малярію виявили у харків’янки, яка місяць перебувала у республіці Танзанія, про це 29 березня повідомили у Харківському обласному лабцентрі.

Завізний випадок тропічної малярії зареєстрували у мешканки Харкова, 1981 року народження, яка з 14 лютого по 14 березня перебувала на території Танзанії, а з 4 по 9 березня відвідувала острів Занзібар.

Коли жінка мешкала у Танзанії, на малярію вона не хворіла, але її кусали комари. Індивідуальну хіміопрофілактику до виїзду в африканську країну та під час перебування там жінка не робила.

Перші ознаки захворювання у жінки з’явилися 19 березня: почала боліти голова, жінка відчувала слабкість та підвищення температури до 38,7 градусів. По медичну допомогу хвора звернулася лише 23 березня, але її обстежили тільки на коронавірусну  інфекцію, обстеження на малярію не проводили. 24 березня жінку госпіталізували до медзакладу, де  під час обстеження у неї виявили збудників тропічної малярії. На жаль, незважаючи на лікування, хвора померла.

Читайте також Ще дві громади Харківщини потрапили у «червону» зону

Фахівці лабцентру провели епідеміологічне розслідування за місцем проживання жінки та вжили протиепідемічних заходів. Загалом, за даними лабцентру, за 2020 рік та поточний 2021-й в області зерєстрували вісім завізних випадків малярії, з яких два – були летальними (харків’яни, які перебували в африканських країнах та не робили індивідуальну хіміопрофілактику).

Фахівці Харківського обласного лабцентру попереджають: якщо після відвідування країн з тропічним кліматом з’явилися лихоманка, головний біль, слабкість чи інші симптоми, треба негайно звертатися до лікаря та повідомити, в якій країні перебували та коли.

Автор: Олеся Скачко