У Харківській області 100 % стаціонарів і реанімацій забезпечені генераторами

28.12.2022 12:09 Новини

У Харківській області всі центральні районні лікарні забезпечені генераторами потужністю від 5 до 150 кВт. Загалом в області задіяно понад 240 генераторів.

Про це під час апаратної наради в ХОВА доповів директор Департаменту охорони здоров'я ХОВА Максим Хаустов, передає «Слобідський край».

«Зараз фактично 100 % стаціонарів і реанімацій забезпечені генераторами, тому можемо сказати, що лікарні повністю укомплектовані. Якщо буде відключення електроенергії, то стаціонарна допомога, звичайно, буде надаватися безперебійно. Нам залишилося в декількох громадах доукомплектувати невеликими генераторами амбулаторії та центри первинної медико-санітарної допомоги», – сказав Максим Хаустов.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, якщо не вистачає генераторів, то можна звертатися по допомогу до міжнародних організацій.

«Вони на постійній основі підтримують наш регіон, головне – вчасно здійснити запит. Ми маємо бути готовими до тривалого відключення електроенергії», – зазначив Олег Синєгубов.

На Харківщину надходять генератори за сприяння Уряду, Міністерства охорони здоров’я України та за підтримки міжнародних партнерів – Юнісеф, ВООЗ, ООН та інших.

Нагадаємо, нещодавно 19 генераторів для об’єктів критичної та соціальної інфраструктури Харківської області передав американський бізнесмен та філантроп Говард Баффет.

Нагадаємо також, що 18 потужних генераторів отримала Харківська область від Міжнародного комітету Червоного Хреста. Кожен з них може покривати потреби великої лікарні. Днями регіон отримає ще 8 таких генераторів.

Зачепилівська громада Харківської області отримала потужний генератор для забезпечення електроенергією всіх корпусів центральної лікарні в селищі Зачепилівка.

Головні події Харківська область читайте на нашому сайті.