Коломацька громада заощаджує на опаленні завдяки благоустрою

13.04.2021 08:50 Область Online

Весна – найгарячіша пора для благоустрою. Завжди ошатна Коломацька громада вже повним ходом включилася у прибирання своїх територій і поточні ремонти. І робить це не тільки для краси, але й заради економії ресурсів. Як можна заощаджувати завдяки сухим гілкам, старому асфальту й інфрачервоним світильникам – розповідає Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий.

«Благоустрій без канікул» – це давнє гасло Коломацької громади. Роботи з прибирання та ремонту на своїй території коломаччани не припиняють круглий рік. Та зараз для них настала найгарячіша пора. Про ошатність громади дбають відразу три підрозділи: група благоустрою, до якої входять співробітники селищної ради, а також комунальне некомерційне підприємство «Лісове господарство» та КП «Коломацьке ВУЖКГ». Останнє, до речі, на рік отримує з бюджету селищної ради близько 4 мільйонів гривень, бо тут розуміють, наскільки важливою є така робота. Навесні також наймаються за договором сезонні робітники, які доглядатимуть цвинтарі до осені.

Голова громади Володимир Гуртовий вручив відзнаки до Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення керівникам профільних структурних підрозділів селищної ради.

– Благоустрою завжди приділяємо багато уваги, тому що це наше лице. Як кожен господар у себе вдома, так і наша громада прагне, щоб у нас було чисто, красиво і затишно, – говорить Коломацький селищний голова.

Очищені та прибрані від сміття просторові території селища, сіл, узбіччя в’їзних до населених пунктів доріг (уже пройшли роботи на узбіччях доріг з Андрусівки до Коломака, центральних дорогах у селах Шелестове, Різуненкове, Покровка, Шляхове), упорядковані центральні вулиці, парки, дитячі майданчики та інші зони відпочинку – це результати щоденних робіт з благоустрою в Коломацькій громаді.

Читайте також: Обласна рада розпочинає конкурс для медзакладів Харківщини

На черзі – побілка зелених насаджень на узбіччях доріг, у паркових зонах, окремо зростаючих дерев, упорядкування братських могил, місць почесних поховань. Починається висаджування дерев та кущів, зокрема на місці вирубаних з тих чи інших причин. Частину саджанців, за домовленістю із селищною радою, надають СТОВ «Колос» і Коломацьке лісництво ДП «Жовтневе лісництво».

Глобальна мета – відмовитися від газу

Результати впорядкування лісопосадок будуть відчутні ще й восени, коли розпочнеться опалювальний сезон. Так громада вирішила економити кошти на газовому опаленні закладів, що належать селищній раді.

Традиційно обстежуються зелені насадження. Сухі, аварійні, старі та уражені омелою дерева прибираються. Також зрізуються самостійні й порослеві кущі, що закривають огляд дороги автомобілістам. Видалена деревина йде на заготівлю дров для твердопаливних котлів, що вже функціонують та ще будуть змонтовані цього року в будівлях громади.