ДСНС попереджає мешканців Харківщини про роботу несправжніх саперів

11.04.2023 14:21 Суспільство

На території Харківської області активізувалися «чорні сапери».

Про це на брифінгу розповів речник ДСНС у Харківській області Євген Василенко, повідомляє «Слобідський край» .

«З неофіційних джерел надходить інформація, що такі «чорні сапери» або «чорні шукачі» активізувалися на території Харківщини. Нам поки що невідомо, хто це і де вони працюють. Мабуть, правоохоронні органи вже починають працювати по цих людях, де і яким чином вони працюють. Ми лише можемо попередити, що їхня робота доволі небезпечна і становить певний ризик. Якщо вони проводять роботи з розмінування для когось, то відповідно, що ніякі акти, ніякі документи вони не видають. А якщо щось видають, то воно не має юридичної сили», – зауважує Євген Василенко.

Він зазначив, що раніше ці люди були «чорними археологами» й збирали артефакти у лісах.

«Проводячи цю роботу, вони натикались й на вибухонебезпечні предмети, до війни це були боєприпаси Другої світової війни. Вони їх збирали, переносили, складали в купку й після цього повідомляли у ДСНС. Піротехніки приїжджали й розміновували. Часто це було понад 100 одиниць вибухонебезпечних предметів», – говорить Василенко.

Раніше ми писали, які кладовища заборонили відвідувати в Харкові та області.

Росіяни дуже щільно замінували Харківську область. Наразі на масштабне розмінування не вистачає спеціальної техніки та підрозділів. Цивільним не слід пересуватися неперевіреними шляхами, відвідувати цвинтарі та дачні будинки, ліси, особливо ті, що розташовані неподалік колишніх військових позицій або перебували в окупації та не обстежені саперами. При виявленні підозрілого або вибухонебезпечного предмета необхідно викликати спеціалістів за номерами 101 або 102.

Нагадаємо, що вчора, 8 квітня, на центральному кладовищі міста Ізюм на міні підірвалась 53-річна жінка.

Головні новини Харківська область читайте в нас на сайті.

Автор: Ксенія Карпенко