На Харківщині підтримку ВПО включили до обласної програми соціального захисту

12.05.2023 17:21 Суспільство
Фото: ХОВА Фото: ХОВА

Відповідне рішення ухвалили 12 травня під час сесії Харківської обласної ради.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну військову адміністрацію.

Включення до комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2021–2025 роки окремого розділу «Підтримка внутрішньо переміщених осіб» дозволить запровадити комплексний механізм реагування на виклики, які виникають під час внутрішнього переміщення людей від моменту евакуації, впродовж їх адаптації в громаді й до повернення додому.

«Це дуже важливе рішення, адже у зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України у Харківській області майже в чотири рази зросла кількість внутрішньо переміщених осіб. Станом на 10 травня в регіоні зареєстровано понад 487 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них 419 тисяч – стали на облік після 24 лютого 2022 року. Це майже 400 тисяч сімей ВПО, з яких 268 – багатодітні. 127 тисяч переселенців – пенсіонери, 21 тисяча –  люди з інвалідністю, майже 88 тисяч – діти», – повідомила в. о. директора Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Тетяна Печура.

Йдеться про сприяння зайнятості ВПО, доступну психологічну допомогу і реабілітацію, створення умов для безпечного переміщення із населених пунктів у районі проведення воєнних дій, задоволення гуманітарних потреб, надання послуг з тимчасового проживання вразливим категоріям ВПО тощо.

«Реалізація цих заходів з підтримки внутрішньо переміщених осіб здійснюватиметься у межах існуючих бюджетних програм, у тому числі із залученням донорської допомоги, без додаткового навантаження на обласний бюджет», – зазначила Тетяна Печура.

Раніше ми писали, що за останній місяць на Харківщині зареєстрували понад сім тисяч переселенців.

Нагадаємо, у місті Харків для вимушених переселенців створили довідник, який містить корисні контакти, адреси, гарячі лінії психологічної допомоги тощо.

Нагадаємо також, що харків’янки, які народили за кордоном, можуть оформити допомогу на дитину дистанційно.

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко