Середня зарплата на Харківщині зросла: які фахівці заробляють найбільше

22.05.2023 17:25 Суспільство

Станом на кінець квітня 2023 року середня заробітна плата на Харківщині становила 10 216 грн, що на 16% вище ніж за аналогічний період минулого року.  Традиційно, найвищі зарплати по регіону отримують програмісти, робітники з обслуговування обладнання. 

Про це повідомляє «Слобідський край» посилаючись на Харківський обласний центр занятості.

 Аналізуючи нову статистику за квітень 2023 року, можна зазначити, що найвищі заробітні плати пропонувалися в переробній промисловості, де середня зарплата становила 12 338 грн. З іншого боку, найнижчий рівень заробітної плати було зафіксовано в освіті, що становив 7 674 грн.

До професійних груп, які отримували зарплату трохи вищу за середній рівень в області можна віднеси робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин (11 757 грн.), службовців, керівників, менеджерів (11 188 грн.), кваліфікованих робітників з інструментом (11 034 грн.) та професіоналів (10 936 грн.).

Якщо ж звернути увагу на рівень зарплат представників конкретних професій, то тут традиційно лідерами є програмісти з платнею понад 20 000 гривень, лікарі з заробітною платою близько 20 000 гривень. Зарплату розміром у 17 000 гривень отримують  оператори верстатів із програмним управлінням та водії тролейбуса. Близько до цього рівня йдуть представники токарської справи та бухгалтерії із зарплатою 16 000 гривень. Фрезерувальники та слюсарі з механоскладальних робіт отримують платню розміром 14 000 гривень, економісти та слюсарі з ремонту колісного транспорту — 12 600 гривень, а столяри, ткачі, водії та інші професії отримували близько 12 000 гривень.

Нагадаємо, уряд 16 травня ухвалив рішення про погашення заборгованості на оплату праці педагогічних працівників у Харківській та Херсонській областях, яка накопичилася до кінця 2022 року у місцевих бюджетах.

Нагадаємо також, що ухвалено рішення уряду щодо збільшення мінімальної заробітної плати для медичних працівників, які надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу в зоні активних бойових дій та на прифронтових територіях.

Раніше ми писали, що житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені  автоматично для переважної більшості одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді.

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті. 

Автор: Анна Веклич