Як самостійно перевірити розмір житлової субсидії онлайн

07.12.2022 20:02 Влада
Українці можуть самостійно за допомогою онлайн-сервісу перевірити, чи призначено їм субсидію на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це повідомили у Мінреінтеграції, передає «Слобідський край».

Для цього достатньо перейти до відкритого Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій за посиланням.

Пошук інформації у реєстрі здійснюється за адресою домогосподарства. Користувачу необхідно вказати:

  • область,
  • населений пункт,
  • вулицю,
  • номер будинку,
  • квартиру.

Після цього стає доступною інформація про те, чи призначена житлова субсидія конкретному домогосподарству, її розмір і період, на який її призначено.

Слід зазначити, що субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону й розраховується:

- на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
- на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Нагадаємо, компенсація фізичним особам, які надали житло ВПО, відбувається згідно з Постановою Кабміну. Згідно з документом, з 1 жовтня компенсація за одного проживаючого становить 30 грн за добу, тобто близько 900 грн за місяць.

Нагадаємо також, що для того щоб після переїзду отримати державну та міжнародну грошову допомогу, необхідно оформити статус ВПО. Але передбачено низку випадків, коли особі може бути відмовлено в наданні статусу ВПО, та причини для його скасування після отримання. 

З жовтня в Україні впроваджується нова система для внутрішніх переселенців. Завдяки цьому ВПО з Харківської та інших областей зможуть отримати виплати, якщо через збій у «Дії» не змогли зареєструватися.