На Харківщині триває відновлення будівель після російських обстрілів

07.12.2022 16:58 Влада
У Харківській області продовжують відновлювати об’єкти, що були пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів. На фінішній прямій відбудова обласної травматологічної лікарні та багатоквартирного житлового будинку в Золочеві. Всі роботи тут мають завершити до кінця 2022 року.

Будівлю Харківської обласної травматологічної лікарні відновлюють після російських обстрілів. Уже виконана понад половина запланованих робіт.

– Медичний заклад відбудовують за кошти субвенції з Держбюджету, – розповідає начальник ХОВА Олег Синєгубов. – Загалом на відновлення об’єктів, постраждалих від російських обстрілів у Харківській області, починаючи з квітня цього року, Урядом було виділено декілька траншів. У квітні – 250 мільйонів гривень, ще 400 мільйонів – у вересні, 300 – у жовтні поточного року.

Лікувальний заклад опинився в одній із найбільш обстрілюваних частин Харкова – лінія фронту проходила зовсім поряд. У результаті трьох ворожих ударів – двох бомбардувань і ракетного обстрілу – у приміщенні лікарні були пошкоджені 184 вікна й стільки ж віконних блоків, плити-перекриття та бокові залізобетонні плити. Крім цього, постраждали всі внутрішні приміщення, втрачено медичне обладнання.

– Знищено частину важливої медтехніки, зокрема рентген-апарат. Також пошкоджена дихальна апаратура. Вибуховою хвилею розбило маніпуляційні столи та медичні інструменти, – констатує головний лікар медзакладу Олександра Гаврикова.

Фахівці оцінили вартість ремонту Харківської обласної травматологічної лікарні в 11 мільйонів гривень. Наразі видатки на відновлення складають близько 3 мільйонів гривень. Підрядники запевняють, що роботи проходять за планом. У медзакладі вже демонтовано всі пошкоджені несучі панелі, а на їх місце, для підсилення, встановлено нові. На черзі – ремонт віконних конструкцій. Завершити роботи планують до кінця грудня.

До кінця року мають відновити і багатоквартирний будинок у Золочівській громаді. Двоповерхівка потрапила під ворожі обстріли окупантів у травні цього року. Внаслідок сильних пошкоджень наразі в будинку мешкати неможливо.

За словами голови ОСББ Наталії Духан, жителі з нетерпінням чекають на відновлення цього будинку. Наразі майже всі вони роз’їхалися, але постійно підтримують зв’язок та рахують дні, коли можна буде повернутися.

– Безумовно, докладемо всіх зусиль, щоб якнайшвидше відновити будинок. Пріоритетність питання взагалі не викликає сумнівів, адже будівля значно пошкоджена, – підкреслює начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Наразі в будинку фахівці демонтували зруйновану покрівлю. Йде ремонт водостічної системи, будівельники утеплюють цоколь, замінюють вимощення і відновлюють кам’яну кладку. Серед найближчих планів – заміна вікон та проведення фасадних робіт.

Аварійно-відновлювальні роботи багатоквартирного будинку проводять за кошти з резервного фонду Державного бюджету України. Нагадаємо, що за розпорядженням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова Департамент капітального будівництва був визначений замовником відновлювальних робіт на 69 об’єктах у регіоні, що фінансуються коштом субвенції з Держбюджету. На 39 з них роботи вже виконані.

Нагадаємо, напередодні в селі Артемівка вирішили проблему з опаленням місцевої амбулаторії, а фахівці Чугуївського району електричних мереж АТ «Харківобленерго» відновили електропостачання в селах Леб'яже, Юрченкове та Іванівка Чкаловської громади Харківської області. Також, починаючи з 5 грудня, у Шевченківській громаді відповідно до актів руйнувань жителям почали видавати будівельні матеріали.

 

Автор: Наталя Сергіїва