Тетяна Єгорова-Луценко: «За цей рік громади навчилися працювати як менеджери»

07.12.2021 08:43 Влада

Яким видався 2021 рік для обласної та місцевих рад Харківської області? Куди спрямували кошти обласного бюджету та як кадрові питання впливають на розвиток регіону? На всі ці запитання в інтерв’ю «Слобідському краю» відповіла голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-­Луценко.

100 днів на посаді

– Тетяно Петрівно, нещодавно сплили 100 днів з того часу, як вас обрали головою обласної ради. Які головні досягнення за цей час можете назвати?

– Ми перші в Україні прийняли Прогноз бюджету на 3 роки, відповідно до Бюд­жетного кодексу. Зрушені з місця питання, пов’язані з комунальними закладами та установами. Є досягнення по бюджету області. За 10 місяців 2021 року ми перевиконали бюджет на 157 мільйонів гривень. Ми їх розподілили на боротьбу з ковідом, на ремонти доріг, допомогу театрам і на проєктно-кошторисну документацію для великих інфраструктурних проєктів. Ці об’єкти за власні кошти області неможливо реалізувати, тому потрібна підтримка з держбюджету, а для цього потрібні ПКД.

Читайте також: Тетяна Єгорова-Луценко: обласна програма економічного розвитку має виконуватися в більшому обсязі

За 100 днів роботи в мене було дві сесії, які пройшли доволі конструктивно. Ми другі в Украї­ні прийняли програму розвитку державної мови. Для Харківського регіону, в якому багато людей спілкуються російською, ця програма дуже важлива політично.

Також була прийнята програма будування житла нашим воїнам АТО. Наступного року ми плануємо повністю закрити чергу на житло військовим. На це буде виділено 25 мільйонів гривень. У Харківській області понад 330 військових потребують житла.

– Як змінилося ваше особисте життя за цей період? Чи вистачає часу на родину, особисті справи, хобі?

– Саме після обрання головою обласної ради у мене збільшилося навантаження, і я зрозуміла, що мені недостатньо енергії і сил. У мене з’явилося нове хобі – тренування на свіжому повітрі. Тепер зранку, через день, я тренуюся і часто зустрічаю в спортивному вигляді своїх колег. Після тренування я приходжу на роботу більш енергійною і ефективніше працюю.

Помітила, що останнім часом не вистачає часу на жіночі процедури і салони. Як запишуся – то якась накладка обов’язково, то виїзд, то нарада, і доводиться похід до косметолога скасовувати. Але не бачу в цьому нічого страшного, раніше ми самі робили собі манікюр і справлялися.

У родині все залишається як завжди. Сніданок я завжди готую сама і на вечерю намагаюся бути вдома вчасно. Бо сини вчаться у школі, треба перевірити домашні завдання і контролювати їх навчання. А чоловік мене підтримує в роботі, але хоче, щоб жінка була вдома жінкою. В цілому ж, мені дуже подобається в моєму житті все. Я вдячна Богу і людям, які мене підтримали, і намагаюся зробити все, щоб їх не підвести.

 

Кадрові перестановки

– Щодо роботи саме обласної ради. Як вам удається налагоджувати роботу між депутатами різних політичних фракцій?

– Я не змінюю свого стилю роботи і ставлення до людей. Відкрита, ні від кого не приховую порядок денний, не маю кулуарних домовленостей з якимись фракціями. Коли я підписую порядок денний, то запрошую голів усіх фракцій, ми обговорюємо кожне питання, дискутуємо, спілкуємося. Звісно, я розумію, що в кожної політсили є свої програмні установки, які необхідно озвучувати в залі. Я всім надаю слово, коли просять виступити. В нас нема тоталітарного режиму, але водночас є речі, які я робити в залі не дозволю. Зокрема – щоб лунали гасла, пов’язані з посяганням на територіальну цілісність нашої країни.

Щодо порядку денного, то 99 % рішень розглядаються ще до пленарного засідання сесії, на комісіях. Окрім того, що я спілкуюся з керівниками фракцій, також приймаю в себе і депутатів від усіх фракцій. Коли вони приходять, то представляють певні громади, округи і потребують уваги. Якщо питання пов’язані з розвитком громад і з проблемами людей в округах, я завжди допомагаю. За цей час до мене з особистими корисливими питаннями ніхто не приходив. Буває таке, що обласний депутат не може знайти спільну мову з керівником громади, бо вони з різних політсил, і тоді мені доводиться їх збирати разом і «примиряти».