Скільки може розмінувати один сапер на Харківщині за добу: порівняння з технікою

27.02.2024 18:56 Балаклія
Машина для розмінування MV-10 / Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області Машина для розмінування MV-10 / Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області

На сьогоднішній день у Харківській області потрібно обстежити більше 12 тисяч квадратних кілометрів території.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Головне управління ДСНС України у Харківській області.

Для їх очищення може знадобитися десятки років, однак цей процес можна значно пришвидшити, якщо використовувати потужні машини для розмінування. Одна з таких машин марки MV-10 наразі працює на Балаклійщині.

Як пояснили у ДСНС, один сапер вручну розміновує 10 квадратних метрів у день, машина ж може розмінувати до 5000 «квадратів» за зміну.

Окрім того, вона керується дистанційно за допомогою пульта та здатна перемолоти міни на глибині 30-50 сантиметрів. А за допомогою спеціального навісного обладнання відбувається часткова руйнація вибухонебезпечного предмета. У випадку, якщо боєприпас здетонує, конструкція машини захистить особовий склад та оператора.

Наразі вкрай важливо мати таку сучасну техніку для розмінування. Оскільки наші сапери натрапляють на мінні пастки, зазнають травм, часом не сумісних з життям. Тож використання новітніх технологій значно мінімізує ризик травмування і разом з тим пришвидшить темпи розмінування, – йдеться у повідомленні.

Машина для розмінування MV-10

Сапер управляє машиною для розмінування / Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області

Нагадаємо, у Харківській області пройти навчання за професією сапер можна у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Під час навчання люди зможуть опанувати необхідні знання та навички для роботи з вибуховими речовинами та розмінування територій.