Головні події весни в Біляївській громаді: озеленення території та новий шкільний автобус

08.06.2023 13:50 Біляївка
Фото: Біляївська сільська рада Фото: Біляївська сільська рада

Цієї весни в Біляївській територіальній громаді активно займались озелененням території: висаджували дерева та ялинки. Також важливою подією за останній час було придбання шкільного автобуса – це крок у підготовці до можливого нового навчального року офлайн.

Сотні ялинок із Закарпаття

Біляївській громаді йде третій рік після об’єднання, і увесь цей час там активно займаються озелененням території, ви­саджуючи клумби, дерева, ялинки. Це робиться як за місцевий кошт, так і з залученням меценатів. А у квітні громада долучилася до глобальної екоініціативи Greening of the Planet, в межах якої за планом мають висадити 1 мільйон дерев.

Метою акції було об’єднання світу навколо теми екологічного відновлення України та всієї планети, підтримка морального духу українців та збір коштів на розвідувальні дрони для ЗСУ. Партнером проєкту є найбільша газовидобувна компанія Украї­ни «Укргазвидобування», яка працює на території Біляївської громади та багато допомагає жителям.

Тож у селі Побєда працівники сільської ради на чолі з головою Олександром Різником, місцеві жителі, депутати сільської ради та сільгосппідприємці висадили парк нових дерев.

У Біляївськаій громаді висадили дерева, Харківська область

А трохи згодом у Біляївці і у всіх семи старостинських округах громади було висаджено сотні ялинок.

– Представниця сільської ради була на Польсько-українському форумі місцевого самоврядування, де познайомилася з головою Довжанської громади Закарпатської області Вік­тором Симканичом, який надіслав нам подарунок у вигляді саджанців ялини. Дуже дякуємо йому за втілення цієї іні­ціативи. Озеленення населених пунктів громади є важливим та актуальним питанням для нас. Зелені насадження мають значний позитивний вплив на навколишнє середовище, плюс це дуже красиво, – розповідає Біляївський сільський голова Олександр Різник.

У Біляївськаій громаді висадили ялинки, Харківська область

Підготовка до безпечного навчання

Озелененням території не обмежуються дії на перспективу розвитку Біляївської громади. Тут готуються до можливого відкриття шкіл 1 вересня: було куплено шкільний автобус ATAMAN 2023 року вироб­ництва. Він обслуговуватиме учнів опорного закладу Біляїв­ський ліцей, де навчаються 214 школярів, з яких 120 треба підвозити на заняття. Автобус, який коштує майже три мільйони гривень, куплено у співфінансуванні Біляївської сільської ради та АТ «Укргазвидобування». Компанія надала 600 тисяч гривень, решту громада виділила з місцевого бюджету.

– У цьому ліцеї було два автобуси. Один ми віддали на рейс соціального автобуса, який безкоштовно возить людей, а на заміну вирішили придбати новий транспорт. Однак є потреба в ще одному автобусі, шукаємо можливості, аби придбати його. Загалом на території громади чотири школи, за якими закріплено п’ять автобусів. За опорним закладом – два, за рештою – по одному, – каже очільник Біляївської громади.

У Біляївськаій громаді придбали шкільний автобус, Харківська область

Купівля автобуса – це один із кроків у підготовці закладів освіти до можливого поновлення навчання офлайн з 1 вересня, яка наразі йде в громаді. Автобуси пройшли техогляд, водії готові виходити на роботу. За словами Олександра Різника, школи громади вже можуть працювати.

– Найголовніше, що вже підготовили укриття, облаш­тували їх усім необхідним. Укриття пройшли перевірку, ДСНС дало дозвіл. Одне з них – у Біляївському закладі дошкільної освіти (ясла-садок), який розташований на одній території з Біляївським ліцеєм. Тобто в ньому можуть перебувати два заклади. Також укриття є в Червонівському ліцеї. Миронівська філія Біляївського ліцею розташована на одній території з Будинком культури, де теж є укриття. Його немає тільки у Миронівській філії Біляївського ліцею. Думаємо, в разі потреби організовуватимемо підвіз учнів до опорного закладу. Розглядатимемо різні варіанти, аби діти не залишилися вдома, оскільки школа офлайн – це більш якісне навчання, плюс соціалізація дітей, – підкреслив Олександр Різник.

Нагадаємо, дев'ять Пунктів Незламності у Біляївській громаді можуть прийняти від 10 до 12 місцевих мешканців. Раніше ми писали, як підприємство з Біляївської громади допомагає військовим та переселенцям. А також небайдужі мешканці громади, працівники Біляївського сільського клубу та сільської бібліотеки навчилися виготовляти окопні свічки для українських захисників. А також на випадок блекауту в Біляївці навчальні заклади приймуть до 100 людей

Більше новин селища Біляївка та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.