Як Богодухівська громада справляється з великим напливом ВПО

22.02.2023 14:15 Богодухів
Фото: Богодухівська міськрада Фото: Богодухівська міськрада
Головним викликом для Богодухівської громади Харківської області за рік війни став масовий наплив переселенців. Для їх розміщення в одному зі спеціальних шкіл-інтернатів Богодухова відкрили пункт компактного проживання.

Про це медіа «Слобідський край» розповів Богодухівський міський голова Володимир Бєлий.

– Усі сили були спрямовані на обороноздатність нашої громади, на тили, на забезпечення переселенців. У нас одна з найбільш заселених ТГ області. Лише офіційно було зареєстровано понад 17 000 ВПО, але ця цифра була більшою, це було видно за дефіцитом продуктів і ліків. Особливо в березні – квітні було велике навантаження на торгівлю, комунальні підприємства, тяжко було, але впоралися, – каже Богодухівський міський голова Володимир Бєлий.

У місті Богодухів для людей, які втратили дах над головою, відкрили пункт компактного проживання з харчуванням в одному зі спеціальних шкіл-інтернатів. Навчальний заклад був розрахований на 100–120 осіб, утім довелося збільшу­вати спальні місця більш ніж утричі. У березні – квітні одночасно там проживало 370 осіб. Там є пральня, їдальня, лазня тощо. Це щось на кшталт санаторію, тільки без процедур. Коли потепліло, люди почали роз’їжджатися, втім наразі в цьому пункті мешкає близько 100 переселенців.

З березня в Богодухівській громаді постійно видають гуманітарну допомогу. Крім цього, Богодухівщина допомагала «гуманітаркою» громадам не тільки нашого регіону, а й сусідніх областей.

Як каже Володимир Бєлий, за рік війни було три цілеспрямовані обстріли Богодухова, внаслідок яких постраждали об’єкти інфраструктури. За цей час у громаді загинули три жінки.

Раніше ми розповідали, як картини художника з міста Богодухів допомагають зібрати в Канаді гроші на медикаменти для України. Кілька тижнів тому громади Богодухівського району отримали будівельні матеріали на відновлення житлових будинків. А ще минулого року Богодухівській ТГ передали дизельні генератори для безперебійного водопостачання.

Більше новин міста Богодухів та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.