Росіян, які викрадали та катували людей у Боровій, засуджено на 11 років

24.12.2022 16:58 Борова

СБУ в жовтні цього року затримала чотирьох учасників російської ДРГ, які вчиняли воєнні злочини у селищі Борова Харківської області.

Про це повідомив речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула, повідомляє «Слобідський край».

«Серед них двоє – кадрові співробітники 16-ї окремої бригади спеціального призначення головного управління генерального штабу зс рф (більш відомого як ГРУ). Ще двоє – найманці російської приватної військової компанії. Саме вони на початку вересня цього року викрали трьох мешканців селища Борова, які брали участь в АТО», – повідомив Владислав Абдула.

За його словами, викрадених чоловіків окупанти тримали зв’язаними у земляній ямі з мішками на голові. До потерпілих застосовували жорстокі тортури і погрожували вбивством.

Таким чином загарбники проводили допити і намагалися «вибити» інформацію про інших українських патріотів.

Катівня в смт Борова, Харківська область. 2022

У Харківській обласній прокуратурі розповіли, що всі четверо російських військових повністю визнали провину та розкаялися. У судовому засіданні вони також додали, що просять вибачення у всього українського народу. 

23 грудня Котелевський районний суд Полтавської області задовольнив у повному обсязі клопотання обласної прокуратури та призначив російським військовослужбовцям покарання у вигляді 11 років позбавлення волі.

Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироку.

Нагадаємо, нещодавно Ізюмська окружна прокуратура Харківської області заочно повідомила про підозру чоловіку, який під час окупації обіймав посаду «чергового» у так званій «народній міліції» в селищі Борова.  Раніше у селищі Борова викрили двох чоловіків і жінку, які працювали в «народній поліції».

У середині листопада Харківська обласна прокуратура повідомила про підозру 64-річному жителю Борової, який під час окупації співпрацював з ворогом.

Головні новини Борова читайте на нашому сайті.