Зруйнований ліцей у селі Клугино-Башкирівка будуть відновлювати

07.02.2023 13:21 Чугуїв
Ліцей у селі Клугино-Башкирівка Харківської області був зруйнований окупантами ще 25 липня.

25 липня 2022 року окупанти зруйнували ліцей у селі Клугино-Башкирівка Чугуївської громади. Навчальний заклад був забезпечений окремою котельнею та мав бути пунктом обігріву. Тоді ворог завдавав громаді колосальних збитків. Як розповіла кореспондентці медіа “Слобідський край” начальниця Чугуївської міської військової адміністрації Галина Мінаєва, громада планує відбудовувати ліцей. 

– Навчальний заклад дуже важливий для цього мікрорайону. Це буде перший проєкт, який ми плануємо відновити. На сьогодні майже вся проєктно-кошторисна документація готова, – зазначила Галина Мінаєва.

Наразі завали ліцею розбирають робітники “Армії відновлення” – всеукраїнської програми, спрямованої на подолання наслідків російської агресії. Вони почали свою роботу декілька тижнів тому.

Клугино-Башкирівка

– В “Армії відновлення” працює дев'ять осіб, але плануємо залучати більше людей. Вони працюють у зруйнованих школах, наводять порядки. У Пунктах Незламності допомагають,  – розповідає начальниця Чугуївської міської військової адміністрації.

Спеціалісти районної філії обласного центру зайнятості та міське управління освіти уклали договір з безробітними жителями громади. П’ятеро робітників залучено до розбирання завалів у зруйнованому Клугино-Башкирівському ліцеї, а ще четверо у Пунктах незламності міста Чугуїв. Беручи участь в програмі, вони мають можливість отримати мінімальну заробітну плату - 6700 гривень.

Наразі у Чугуївській громаді зареєстровано 323 безробітних мешканців. Утім, фахівці центру зайнятості вважають, що найближчим часом слід очікувати сплеск офіційно зареєстрованого безробіття. Це пов'язано із поверненням до громади мешканців, що раніше виїхали за її межі. 

Нагадаємо, у Чугуєві всі котельні забезпечені генераторами на випадок тривалого знеструмлення.  Раніше ми писали, наприкінці січня Чугуївська громада передала захисникам Starlink, комлектуючі та запчастини для автомобілів.

Також у січні Чугуївська громада отримала партію допомоги для Пунктів Незламності та укриттів від польського міста-побратима Кожениця. 

Головні новини Чугуїв та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.