На Харківщині на одному полі знайшли понад 70 мін «Пелюстка»

Фото: Національна поліція Харківської області Фото: Національна поліція Харківської області

Більше ніж 70 протипіхотних мін «Пелюстка» виявили поліцейські на полі, розташованому між селами Новий Бурлук та Леб'яже Чугуївського району Харківської області.

Про це повідомляє «Слобідський край» щ посиланням на Національну поліцію Харківської області.

Вибухотехніки роблять проходи по території та виявляють міни за допомогою візуального огляду, а також спеціальних саперних щупів. Потім переносять небезпечні знахідки в більш безпечне місце та підривають.

«У більшості випадків розмінування робиться вручну, але у нас є техніка, надана закордонними партнерами. У них інша специфіка роботи, яка більш безпечна для самого вибухотехніка», - розповів старший інспектор вибухотехнічної служби ГУНП в Житомирській області Дмитро Лобанчук.

міни

За оцінками фахівців, найбільш небезпечним вибуховим пристроєм є міна ПФМ-1С та міна ПФМ-1, яка в народі отримала назву «Пелюстка». Більшість людей ставляться до неї не дуже серйозно. Однак найбільше травм цивільне населення отримує саме від цієї міни. На території Харківщини їх дуже багато. По оцінках вибухотехників, лише у Чугуївському районі їх десятки тисяч. Натрапити на неї можна будь-де.

Пелюстка

Часто фахівці знаходять протитанкові міни, а також протипіхотні міни класу ПФМ-1С.

«Працювати з такими мінами вкрай небезпечно, оскільки не знаєш, що може бути в боєприпасі перероблено або якими іншими «мінами-сюрпризами» вони можуть бути заблоковані», - говорить старший інспектор вибухотехнічної служби ГУНП в Житомирській області Дмитро Лобанчук.

Розмінування Харківщини

Заступник начальника Управління вибухотехнічної служби НПУ полковник поліції Дмитро Каракуркчі зауважив, що з усіх деокупованих територій України Харківська область замінована найбільше.

«З точки зору мінної небезпеки, будь-який район, який перебував на лінії фронту становить загрозу. Це такі населені пункти як Дергачі, Золочів, Липці, Циркуни, Вовчанськ, Чугуїв, Ізюм та Куп'янськ тощо», - говорить Дмитро Каракуркчі.

На територіях, де йшли активні бойові дії, велика частина місцевості засипана касетними мінами. Деякі з них перероблені та можуть раптово вибухнути. Деякі міни можуть зреагувати на метал, інші запрограмовані на самоліквідацію, але працюють неадекватно. Наприклад, міна ПФМ-1С повинна бути самоліквідована в термін від однієї до 40 годин, а вона лежить місяцями, зазначають правоохоронці.

Розмінування

Нагадаємо, у Чугуєві ремонтують постраждалі від обстрілів будинки за допомогою американської компанії.

Нагадаємо, що раніше терцентр Чугуївської громади отримав автомобіль з підйомником. Раніше ми писали, що підопічні Чугуївського терцентру виготовляють шкарпетки та обереги для поранених бійців. Раніше ми повідомляли, що жителям міста Чугуїв та Чугуївської громади влітку 2023 року не рекомендується відвідувати місця відпочинку біля водойм. 

Головні новини Чугуїв читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко