У Дергачах шукають кандидатів у присяжні: хто може брати участь у здійсненні правосуддя

02.05.2023 18:21 Дергачі

Дергачівська міська рада оголосила пошук 10 кандидатів у присяжні Дергачівського районного суду Харківської області.

Про це пише «Слобідський край», посилаючись на Дергачівську міську раду.

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Справи, до розгляду яких залучаються присяжні

Цивільні справи про:

 • обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;
  визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;
 • усиновлення;
 • надання особі психіатричної допомоги;
 • примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу.

Кримінальні справи щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі

 • Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.

Хто може стати присяжним?

Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідає вимогам і дав згоду бути присяжним.

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

 • Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.
 • Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.
 • Які мають незняту чи непогашену судимість.
 • Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.
 • Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
 • Громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років.
 • Особи, які не володіють державною мовою.

Якщо Ви виявили бажання бути присяжним Дергачівського районного суду і відповідаєте вимогам, встановленим Законом України «Про судоустрій і статус суддів», просимо подати до юридичного сектора Дергачівської міської ради, за адресою: місто Дергачі, площа Перемоги, 5, такі документи:

 • заяву про включення до списку присяжних Дергачівського районного суду (можна заповнити за зразком у міській раді);
 • копію паспорта громадянина України;
 • витяг з реєстру територіальної громади або копію іншого документа, в який у встановленому законом порядку внесено відомості про місце проживання;
 • витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (повний; термін дії витягу становить 3 місяці з дати формування);
 • довідку відповідного закладу охорони здоров'я про те, що він не перебуває на обліку та не має психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
 • інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення за останній рік;
 • автобіографію в довільній формі.

Кандидат особисто засвідчує копії наданих документів у встановленому порядку.

Кандидат несе персональну відповідальність за достовірність наданої ним інформації та поданих документів. 

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу.

Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді).

Довідки за телефоном: (05763)3-11-40

Нагадаємо, АТ «Харківгаз» відновило газопостачання для майже 100 осель у селі Великі Проходи Дергачівської громади Харківської області.

Раніше ми писали, що у Дергачівській громаді деякі населені пункти зруйновані майже на 90 %.

Нагадаємо також, що уздовж автошляху Дергачі – Козача Лопань прибирають стихійні сміттєзвалища.

Головні новини Дергачі читайте на нашому сайті. 

Автор: Галина Гришко

Теги: