Понад 1 мільйон гривень на проєкти: хто переміг у Громадському бюджеті Донецької громади

16.05.2024 11:20 Донець
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

У Донецькій громаді Ізюмського району підбито підсумки голосування за проєкти Громадського бюджету. Перемогли п’ять проєктів із різних категорій.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла начальник відділу соціально-економічного розвитку та інвестицій Донецької селищної ради Олена Меланко. Вона зазначила, що в голосуванні за проєкти взяли участь як постійні мешканці громади, так і внутрішньо переміщені особи.

Нагадаємо, всього на цьогорічний «Громадський бюджет» було подано 29 проєктів, 20 з яких дійшли до етапу розгляду. За них жителі громади віддали 5633 голоси (1560 – онлайн та 4073 – офлайн).

– Найбільше проєктів було подано в категоріях «Освітні, творчі та культурні ініціативи», «Спорт та молодіжна політика». Реалізація проєктів-переможців розпочнеться вже в травні і триватиме до кінця поточного року. Проєкти будуть реалізовані місцевою владою під контролем їх авторів та громадськості. Усі вони спрямовані на покращення життя мешканців громади, – підкреслила начальник відділу соціально-економічного розвитку та інвестицій Донецької селищної ради Олена Меланко.

Серед переможців цьогорічного «Громадського бюджету» п’ять проєктів:

•    Тренажерна зала в селищі Андріївка (категорія «Спорт та молодіжна політика», 711 голосів, вартість – 299 тисяч 800 гривень);
•    Відновлення хореографічної зали в П’ятигірському Палаці культури (категорія «Освітні, творчі та культурні ініціативи», 515 голосів, вартість – 269 тисяч 717 гривень);
•    Рівні права – рівні можливості (категорія «Соціальний захист, безбар’єрність, інклюзія», 418 голосів, вартість – 285 тисяч 384 гривні);
•    Економія водних ресурсів (категорія «Енергозбереження, екологія та захист довкілля», 118 голосів, вартість – 70 тисяч гривень);
•    Інтерактивний стрілецький тир у Донецькому ліцеї № 1 (категорія «Безпека та цивільний захист», 501 голос, вартість – 205 тисяч).

Загальна сума коштів, необхідна для реалізації цих проєктів, становить 1 мільйон 129 тисяч 901 гривню. Кошти будуть виділені з бюджету Донецької селищної ради. 

Нагадаємо, що Донецька громада відкрила власний центр адміністративних послуг, який надає 88 послуг для громадян.  

Також нагадаємо, що у Донецькій громаді колектив Андріївського ліцею № 1 зареєструвався  на участь у всеукраїнському проєкті Flowers4School і створив на території навчального закладу маленький шматочок Нідерландів. 

Автор: Тетяна Чмут