Відновлення Ізюма: у місті встановили котельні та демонтують корпус лікарні

03.10.2023 09:19 Ізюм
Джерело: ХОВА Джерело: ХОВА

В Ізюмі до опалювального сезону вже встановили вісім модульних котелень, а в Центральній міській лікарні Піщанської Богоматері розпочався демонтаж зруйнованого операційного блоку. Хід усіх робіт проінспектував начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Як повідомляє медіа  «Слобідський край», в  Ізюмі триває відновлення важливих для життєдіяльності міста об’єктів. Наразі тут установили вісім модульних котелень, ще дві надійдуть до міста найближчим часом. Вони забезпечать теплом понад чотири тисячі містян, адже центральна котельня не підлягає відновленню після ворожих обстрілів. На закупівлю котелень з обласного бюджету виділили 60 мільйонів гривень.

Такі нестандартні рішення будемо застосовувати не лише в Ізюмі, щоб по максимуму підготувати житловий фонд області до нового опалювального сезону, – зазначив начальник ХОВА Олег Синєгубов під час робочої поїздки до Ізюма.

Також у місті розпочалися роботи з демонтажу повністю зруйнованого операційного блоку Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері, до кінця року планується розпочати його реконструкцію. Загалом відновлення лікарні обійдеться в 1,2 мільярда гривень.

Проєкт відбудови закладу планується реалізовувати в три черги. Перша черга буде коштувати близько750 мільйонів гривень, інші дві – майже по 250 мільйонів гривень. Також Фундація Олени Зеленської профінансувала на 600 тисяч євро відновлення операційного блоку головного корпусу, – розповів Олег Синєгубов.

Першочергово у лікарні відбудують відділення екстреної допомоги, травматологічне на 30 ліжок, хірургічне на 50 ліжок, операційний блок, відділення анестезіології тощо. Під час демонтажних робіт медзаклад функціонує і продовжує приймати пацієнтів. Тут працюють 240 фахівців, з яких 45 – лікарі.

– Нашим першочерговим завданням після деокупації було налагодження хоча б первинної лікарської медичної допомоги. Однак у Центральній міській лікарні Ізюма вже надаються послуги другого рівня, проводяться оперативні втручання тощо, – повідомив начальник Харківської ОВА.

Ще один зруйнований об’єкт в Ізюмі – будівля міської ради. До повномасштабного вторгнення тут розміщувалися також районна рада та районна адміністрація. До кінця цього року в будівлі планують закінчити фасадні та покрівельні роботи, щоб будівельники могли працювати всередині взимку.

Це перша адміністративна будівля, яка буде відновлюватися в місті Ізюм. Плануємо відновити за два роки, – сказав начальник ХОВА.

Кошторисна вартість будівництва складає 136 мільйонів гривень, утім вона може збільшитися через не виявлені раніше пошкодження. Загалом в Ізюмі планують відновити ще 33 об’єкти на загальну суму 1,7 мільярда гривень за рахунок Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Нагадаємо, нещодавно в Ужгороді пройшли конгресові слухання щодо підготовки вступу України в ЄС. Дорожню карту розробляли і представники Харківщини.

Раніше ми писали, що асоціація «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» спільно з ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги» передали Харківській області партію ліків для онкохворих і стоматологічні набори. 

Також ми повідомляли, що проєкти-переможці обласних конкурсів «Разом в майбутнє» та «Ефективна медицина в громаді» отримають співфінансування з обласного бюджету.

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.