Зруйнований на 80 % Ізюм повертається до життя: відновлення триває

Фото: Обрії Ізюмщини Фото: Обрії Ізюмщини

У результаті активних бойових дій інфраструктуру та житловий фонд Ізюма Харківської області було пошкоджено чи знищено на 80 %. Проте зараз місто активно долає наслідки окупації, і все більше установ відновлюють свою роботу.

Як повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов, незважаючи на значні руйнування та забруднення вибухонебезпечними предметами, відновлювальні роботи на Ізюмщині тривають.

Серед перших у районі відновила роботу «Укрпошта». Тепер уже в деокупованих громадах почали працювати банки, а саме: «ПриватБанк» та «Ощадбанк». Крім того, відтепер люди можуть отримувати пенсії та готівкові кошти через банкомати «УкрСибБанку».

Відновлюється і транспортне сполучення, зокрема залізничне та автобусне. Віднедавна до міст Балаклія та Ізюм почали курсувати електрички, а до райцентру дістається потяг Київ – Ізюм.

«Відновлено рух автобусів від Ізюма, Барвінкового, Балаклії. Паралельно організовано роботу міського сполучення у місті Балаклія за тими маршрутами», – розповів начальник Ізюмської районної військової адміністрації Степан Масельський.

Паралельно ведеться робота з відновлення лікарняної сфери. Медична допомога місцевому населенню надається, але, як зазначають у районі, ще необхідно відновити центральні лікарні.

«Проводимо відновлювальні роботи по двох центральних лікарнях – це по Ізюмській та по Балаклійській, які зазнали значних пошкоджень у результаті бойових дій. Роботи проводяться швидкими темпами, і сподіваємось, що до Нового року ми Балаклійську центральну районну лікарню запустимо в повному обсязі», - зазначив Степан Масельський.