Три роки з шерифами: як працюють поліцейські офіцери в Коломацькій громаді

26.05.2023 10:22 Коломак

У Коломацькій громаді Харківської області працюють два шерифи. Про роботу офіцерів та їхню допомогу громаді – читайте в нашому матеріалі.

Про це повідомляє «Слобідський край».

У 2019 році Коломацька громада приєдналася до проєкту «Поліцейський офіцер громади». Ця програма має за мету тісну взаємодію поліцейського з ТГ та орієнтацію на потреби громади. Поліцейський офіцер у своїй роботі насамперед опікується потребами жителів, підтримує з ними постійний контакт, запобігає вчиненню правопорушень і забезпечує порядок.

Пройшли суворий відбір

У Коломацькій громаді працюють два шерифи – Юрій Різуненко та Віталій Пилютик, які заступили на роботу ще у 2020 році. Обидва місцеві, тож добре знають жителів і стан справ у громаді. Важливо, що правоохоронці вже мали досвід роботи дільничними офіцерами в Коломацькій ТГ. Утім, після реформи Національної поліції майбутні шерифи пройшли жорсткий відбір: перевірку поліграфом, тестування загальних навичок та знання законодавства, а також спеціальне навчання. Після завершення всіх цих етапів обидва офіцери почали захищати правопорядок у громаді за новими правилами. Одразу Коломацька селищна рада обладнала для них робочі місця.

– У найбільшому населеному пункті громади, селі Шелестове, є поліцейська станція. Це приміщення, де ми приймаємо мешканців та переселенців. Воно забезпечене всім необхідним для роботи. Також у райвідділі поліції селища Коломак маємо службовий кабінет. Більшість жителів громади мають наші номери телефонів і можуть зателефонувати в будь-який час, – розповідає Віталій Пилютик.

Ті, хто ще не має номерів правоохоронців, можуть взяти їх контакти у старост. Окрім того, поліцейські офіцери часто роздають візитівки зі своїми контактами.

Як розповідає Віталій Пилютик, завдяки реформі їхня робота зазнала значних змін. Ці нововведення покращили якість виконання службових обов’язків.

– З того часу, як почали працювати по-новому, наша робота стала набагато краще організованою та забезпеченою. Маємо автомобіль, на якому виїжджаємо на виклики в будь-який час. Нас постійно забезпечують паливом, канцелярськими дрібницями, комп’ютерною технікою. Це дуже сприяє роботі, – зазначив шериф Коломацької громади.

Повнопривідні автомобілі Renault Duster були передані для поліцейських офіцерів громади одразу після призначення правоохоронців на посаду. Машини повністю забезпечені речами, які знадобляться працівникам поліції для надання допомоги населенню (помпами, вогнегасниками, бензопилами тощо), та підходять для їзди в сільській місцевості. Також шерифи мають помпові рушниці, планшети, натільні камери, чекові термопринтери та чимало іншого обладнання.

Наразі збільшувати кількість шерифів у громаді з населенням 6900 осіб не планується. Двоє офіцерів виконують всю необхідну роботу.