У Краснокутській громаді працюватимуть чотири шерифи

21.02.2023 12:49 Краснокутськ
Краснокутська селищна рада Краснокутська селищна рада
На Краснокутщині Харківської області вже рік працює поліцейський офіцер громади, це дозволило знизити рівень злочинності. Незабаром кількість шерифів зросте. У селищі Краснокутськ та селі Мурафа відкрили поліцейські станції.

Облаштували дві поліцейські станції

13 лютого в Краснокутській ТГ облаштували перші поліцейські станції. Тепер у селищі Краснокутськ та селі Мурафа є кабінети офіцерів громади, які забезпечуватимуть правопорядок Мурафського, Олексіївського, Качалівського старостинських округів, а також Краснокутська та довколишніх сіл. Станції розташовані так, щоб дібратися до правоохоронців з інших округів можна було за 20–30 хвилин. Для шерифів селищна рада виділила комфортні приміщення та облаштувала їх сучасною технікою для спостереження, зв’язку і забезпечила офіцерів усім необхідним для роботи.

– Поліцейська станція – це кабінет, де в офіцера громади є все необхідне для роботи. Зокрема, станція облаштована технікою, комп’ютером, там є ксерокс, законодавча бібліотечка. Також у кабінеті є дитячий куточок, на випадок, якщо прийдуть жителі з дітьми. Все це зроблено для того, щоб офіцер міг обслугувати будь-яку людину одразу на місці, – розповіла «Слобідському краю» очільниця Краснокутської громади Ірина Карабут.

Краснокутськ

У громаді протягом року порядок охороняв один офіцер – Ігор Буцький. За ним були закріплені три старостинські округи – Мурафський, Качалівський і Олексіївський – це приблизно сім тисяч жителів.

– Кожен житель цих старостинських округів має номер телефону свого шерифа. Поліцейський офіцер знаходиться найближче до людей, це відповідальна робота в громаді 24/7, – підкреслила Краснокутська селищна голова.

Вже незабаром офіцерів у Краснокутській громаді працюватиме більше.

Плани на 2023 рік

Розширити мережу камер відеоспостереження та збільшити кількість офіцерів громади селищна рада планувала ще на 2022 рік. Але через повномасштабне вторгнення росії довелося відкласти це питання, а у 2023 році кількість шерифів у Краснокутській ТГ усе ж зросте.

– Другий поліцейський офіцер громади Сергій Коваль уже пройшов навчання, у березні він закінчить стажування та буде офіційно призначений. Він буде обслуговувати селище Краснокутськ, а також прилеглі села Основинці, Степанівка, Чернещина, Олійники. Тут проживає найбільша кількість населення. Десь дев’ять тисяч місцевих і близько семи тисяч ВПО лише у Краснокутську, – зазначила Ірина Карабут.

Третій поліцейський офіцер громади наразі проходить навчання, а його робоче місце вже облаштовують. Цей шериф, за словами очільниці громади, обслуговуватиме три старостинські округи – Козіївський, Каплунівський та Пархомівський. Наразі там мешкає понад сім тисяч місцевих жителів, а також велика кількість переселенців.

Стосовно четвертого офіцера громади, то він поки що не проходить навчання.

– Сподіваємося, що головне управління поліції Харківщини відправить нашого четвертого офіцера громади на навчання в цьому році. Плануємо, що він буде працювати в селах Колонтаїв, Костянтинівка, Китченківка, В’язова, Рябоконеве. Це та частина громади, яка прилягає до Полтавської області, – пояснила голова Краснокутської селищної ради.

На кінець 2023 року в Краснокутську планують відкрити третю поліцейську станцію, а у 2024 році сподіваються, що всі чотири офіцери будуть забезпечувати правопорядок у громаді.

Також за планом кожен шериф буде мати службову автівку. Краснокутська громада за гроші місцевого бюджету вже купила три машини (дві нещодавно).

– У машинах є всі необхідні речі для першої допомоги населенню – вогнегасник, медична аптечка. Окрім цього, бензопила, помпи тощо. Тобто, які б ситуації не виникали на території старостинського округу, офіцер зможе вирішити все. Будь то пожежа, дерево, що впало на дорогу тощо, – зазначила Ірина Карабут.

Організував охорону стратегічних об’єктів

Поліцейський офіцер повністю співпрацює з органами місцевого самоврядування. Ігор Буцький уже відзвітував перед громадою за рік своєї роботи.

– Головне завдання офіцера громади – попередження та профілактика злочинності. Також він має орієнтуватися на потреби нашого населення та підтримувати постійний контакт з мешканцями. Ігор Буцький працює вже рік та звітував на виконкомі перед громадою, що зробив, щоб попередити злочинність, скільки злочинів було розкрито тощо. Ми з ним співпрацюємо, це один з помічників місцевого самоврядування, який гарантує правопорядок у громаді, – пояснила керівниця Краснокутської ТГ.

За словами Ірини Карабут, за рік рівень злочинності в громаді зменшився. Шерифу довелося працювати в умовах воєнного стану, і він допоміг Краснокутщині пережити перші місяці війни.

– Він надавав допомогу в чергуванні на блокпостах та патрулюванні, які організовувалися добровільними формуваннями територіальної громади. Зокрема, вони охороняли стратегічні об’єкти – свердловини, водозабори, підстанції електричні. Особливо в перші дні війни, коли поряд з нами палала Охтирка – саме він брав участь у тому, щоб люди могли спокійно спати й знати, що всі інфраструктурні об’єкти захищені. В умовах воєнного стану це було дуже потрібно та актуально, – зазначила очільниця Краснокутської громади.

Краснокутськ

За надійне партнерство та допомогу поліцейським офіцерам громади Краснокутській селищній голові Ірині Карабут було вручено подяку від начальника ГУ НП у Харківській області Володимира Тимошка.

«Поліцейський офіцер громади» – це частина реформи Національної поліції. Основна мета проєкту – забезпечення кожної територіальної громади окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території громади, а й житиме там.

Поліцейські станції в Краснокутській громаді відкриті за такими адресами:

– Краснокутськ, вул. Миру, 127. Стажер на посаду поліцейського офіцера громади – Сергій Олексійович Коваль;

– с. Мурафа, вул. Центральна, 41. Поліцейський офіцер громади – Ігор Григорович Буцький, 096 922 33 86.

Нагадаємо, Краснокутськ отримав 70 сучасних обігрівачів для уразливих верств населення. 

Раніше селище Краснокутськ отримало два генератори, які забезпечать лікарню безперебійною подачею кисню для пацієнтів реанімаційного відділення. 

Також нагадаємо, у Краснокутській громаді зібрали 70 тисяч 587 гривень на генератор для воїнів 92-ї танкової бригади ЗСУ

Про головні новини Краснокутськ та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Анастасія Хушану