Примусова евакуація: дітей вилучатимуть із сімей, що залишаються у зоні активних бойових дій

08.03.2023 13:23 Куп’янськ
Кабмін схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій, розроблений координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на Урядовий портал.

Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – прокоментувала рішення Уряду віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук.

Наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає тільки Бахмут.

Обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

У коментарі «Слобідському краю» тимчасово виконуючий обов'язки начальника Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич розповів, що у разі відмови від евакуації у батьків можуть вилучити дитину.

Зараз у Харківській області обов’язкову евакуацію маломобільних груп та сімей з дітьми проводять у Куп’янській, Вільхуватській та Курилівській громадах. У Дворічанській і Петропавлівській громадах – для всіх без винятку.

Телефони, за якими звертатися тим, хто виїжджає

Нагадаємо також, що у селах Хатнє і Григорівка оголосили добровільну евакуацію. Бажаючим виїхати треба звертатися до Великобурлуцької селищної військової адміністрації.

Головні новини Куп'янськ читайте на нашому сайті 

Автор: Галина Гришко