Американський волонтер відвідав Лозову, щоб оцінити об’єм потрібної допомоги

15.05.2023 13:53 Лозова
Фото: скріншот з відео Сергія Зеленського Фото: скріншот з відео Сергія Зеленського

Волонтер з США Брок Бірман оцінив об’єм допомоги, якої потребує Лозівська громада Харківської області.

Керівник міжнародної громадської організації Ukraine Focus Брок Бірман відвідав Лозову аби побачити, чим американські партнери можуть допомогти у відбудові громади. Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію міського голови Лозової Сергія Зеленського.

«Це моя  перша поїздка до цього регіону. Я був у багатьох містах на Сході України, останнім часом – з метою допомогти Україні відновитися та виграти цю війну проти росії, побачити руйнування у сюрреалістичних умовах. Війна має закінчитися, а росія – буде притягнута до відповідальності», - зазначив Брок Бірман.

Волонтер оглянув лікарню, розбитий Палас культури та місцеві заклади освіти, зокрема зруйновану школу № 8.

«Ми говорили про те, які проєкти можна спільно запускати. Ідея полягає у тому, щоб ми не просто запустили проєкт відбудови, а й знайти точки дотику, де ми можемо співпрацювати. Наприклад у питаннях з підтримки малих та середніх підприємців міста Лозова. Інтерес закордонних партнерів до співпраці є. Маємо надію, що цей візит принесе результат», - відзначив лозівчанин, член ради з молодіжних питань при Президентові України Денис Ганжа.

«Хотів би подякувати американським партнерам за те, що вони приїхали, що підтримують нас у тих питаннях, що стосуються наслідків ракетних обстрілів. Це наша 8 школа, це Палац культури. У нас велика кількість у пошкодженого майна населення, по мікрорайону це віконні, дверні пройми», - говорить Сергій Зеленський.

Брок Бірман зазначив, що відзняте з Лозової відео він покаже американцям, після цього вони визначать, яку саме допомогу нададуть постраждалій від росіян громаді.

«Я чув багато про Лозову. Ми привезли малі сонячні генератори, побачимо, як ми зможемо допомогти з медичним обладнанням. Тут велика кількість потреб. Нам потрібно сконцентруватися на постачання Україні ресурсів для захисту культури, суверенітету. Ми можемо допомогти не тільки нашою, а й багатьма іншими організаціями відбудувати Україну», - ділиться американський волонтер.

Нагадаємо, у Лозовій спільними зусиллями громади прибрали парк «Дружба».

Нагадаємо ще, що у місті Лозова розглядають можливість відновлення будівлі міського Палацу культури до його початкового вигляду сучасними будівельними матеріалами.  

Також планують відремонтувати школу, яку повністю зруйнували росіяни, а також побудувати бомбосховища.

Головні новини Лозова читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко