Лозова отримала освітню субвенцію, меншу, ніж торік: на що витратять гроші

04.01.2023 16:19 Лозова

Лозова отримала від держави 165 мільйонів гривень на потреби освітньої галузі у 2023 році. Це на 48 мільйонів менше, ніж торік.

Про це повідомили у пресслужбі Лозівської міської ради, передає «Слобідський край».

За словами начальниці Управління освіти, молоді та спорту Вікторії Урванцевої, 165 мільйонів гривень освітньої субвенції отримала Лозівська громада у 2023 році. У минулому році ця сума сягала 213 мільйонів гривень.

«Значно зменшена субвенція на інклюзивні класи. За мережею їх 85, прийшла лише на 52. Вона не додана на малокомплектні класи у сільській місцевості. Та це не вплине на роботу з дітками. Класи сформують таким чином, щоб охопити навчанням усіх учнів», – розповіла Вікторія Урванцева.

Також зменшено кількість коштів на факультативні та індивідуальні заняття з учнями. Не передбачено фінансування на зарплати вихователям по підвозу, бо під час воєнного стану ця робота не проводиться.

«Щодо виплат зарплат учителям – усі основні вимоги витримуються. Вислуга років залежно від стажу вчителя становитиме від 10 до 30 %. За престижність учителі переважно отримуватимуть 5 %. На рівні минулого року – 20 % виплачуватимуть тим, хто працює в класах Нової української школи. Залишається доплата за класне керівництво та перевірку зошитів», – розповіла Вікторія Урванцева.

Нагадаємо, з бюджету Лозівської громади виділили 10 мільйонів гривень на закупівлю генераторів. Під час блекауту в листопаді, який  тривав більше 40 годин, по вулицях курсували «швидкі», щоб місцеві жителі могли отримати медичну допомогу.

Нагадаємо також, що у першому поліклінічному відділенні міста Лозова відкрили нові офтальмологічні кабінети, в яких місцеві жителі можуть пройти медичне обстеження зору на оновленому обладнанні.

Головні новини Лозова та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.