Мерефа: у воді з колодязів перевищений рівень нітратів

24.03.2023 13:52 Мерефа
Фото: ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Фото: ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області

В 11 індивідуальних трубчастих колодязях міста Мерефа Харківської області виявлено перевищення нітратів у 2-4 рази.

Про це «Слобідський край» дізнався з повідомлення ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

За результатами лабораторних досліджень Харківської районної філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» питна вода в одинадцяти індивідуальних трубчастих колодязях у Мерефі не відповідає нормативам за вмістом нітратів (перевищення у 2-4 рази).

До місцевого органу самоврядування направлений лист з вимогою інформувати власників цих трубчастих колодязів про небезпеку вживання води з приватних джерел для пиття та приготування їжі, а також забезпечити їх якісною питною водою.

Споживання води, яка містить нітрати, може спричинити виникнення небезпечної хвороби – водно-нітратної метгемоглобінемії. У разі захворювання гемоглобін крові поєднується з нітратами та втрачає здатність переносити кисень.

Ознаки й симптоми метгемоглобінемії включають задишку, ціаноз, головний біль, втому, запаморочення та втрату свідомості. У людей з важкою метгемоглобінемією можуть спостерігатися судоми, кома та смерть.

Дуже високий ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей перших трьох років життя. Фактором передачі захворювання може бути овочевий сік, молочна суміш, що готуються на воді, забрудненій нітратами.

Нагадаємо, на початку березня у місті Мерефа у повному обсязі відновив роботу відділ державної міграційної служби.

 Також у Мереф’янській громаді ще на три місяці продовжено роботу просторів соціально-психологічної підтримки «Поруч».

Раніше ми писали також про те, як волонтерка з Мерефи гуртує людей, щоб допомагати іншим, а також про те, як жителям Харківщини боротися зі стресом.

Більше новин Мерефа читайте на нашому сайті