«Медичний десант» у Печенізькій громаді: лікарі прийняли більше 400 пацієнтів

31.01.2023 11:46 Печеніги
У селах Печенізької громади з 23 по 28 січня працювали лікарі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Харкова.

Як повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Печенізького селищного голову Олександра Гусарова, медики з Харкова працювали у селах Артемівка, Мартове, Приморське, П'ятницьке та Кицівка.

Він розповів, що обстеження пацієнтів проводилися як у спеціалізованому автомобілі з необхідним обладнанням, так і в амбулаторіях та фельдшерських пунктах.

«Безкоштовне обстеження сільчан, консультації та призначення лікування проводили висококваліфіковані спеціалісти медичної мобільної бригади у складі кардіолога, гінеколога, педіатра, УЗД-діагноста, невропатолога. За шість днів роботи обласної бригади лікарів у Печенізькій громаді медичну допомогу отримали 424 жителі», – повідомив Олександр Гусаров.

Печеніги. Медики з Харкова, Олександр Гусаров. Січень 2023

За словами селищного голови, більшість звернень пацієнтів потребували простої консультації, а не надання екстреної допомоги, інколи – корегування лікування.

«До лікарів зверталися переважно літні люди, які тривалий час не мали можливості виїхати до районного чи обласного центру, звернутися по допомогу до вузькопрофільних спеціалістів і отримати повноцінне медичне обслуговування. Наші жителі чекали приїзду медиків і з вдячністю відреагували на отриману медичну допомогу», – каже Олександр Гусаров.

У селі Мартове до медиків долучився лікар-офтальмолог, який, окрім обстеження й призначення лікування, безкоштовно видавав жителям окуляри.

Печеніги. Прийом пацієнтів лікарями Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Харкова

Селищний голова зазначив, що такий формат роботи лікарів з Харкова є дуже актуальним для громади, зважаючи на перебування людей в окупації, під обстрілами й на тривалу відсутність у громаді сімейних лікарів.

Нагадаємо, від 18 січня відновлено автобусне сполучення Новий Бурлук – Артемівка – Харків (через Печеніги). Це вже буде третій автобусний маршрут, яким жителі Печенізької громади можуть добратися до обласного центру.

Нагадаємо також, що у Печенігах та інших населених пунктах Печенізької територіальної громади Харківської області розпочато оформлення заявок на отримання грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Нещодавно амбулаторія в селі Артемівка Печенізької громади отримала калориферну піч «Булер'ян», завдяки чому тепер буде тепло і медикам, і пацієнтам. Також у Печенізькій громаді активно займаються підготовкою до відкриття «Пунктів Незламності» в селах.

Головні новини Печеніги читайте на нашому сайті.