У Сахновщині розпочався прийом заявок на Всеукраїнську літературну премію

02.02.2023 16:28 Сахновщина
1 лютого у селищі Сахновщина Харківської області почався прийом творів на здобуття Всеукраїнської літературної премію ім. Михайла Чабанівського. На розгляд приймаються прозові, публіцистичні та поетичні твори, які треба надіслати до 1 липня.

Про це медіа «Слобідський край» повідомила секретар конкурсної комісії Всеукраїнської літературної премії ім. М. Чабанівського Лариса Кошляк.

Всеукраїнська літературна премія ім. М. Чабанівського започаткована у 2006 році. Її засновниками Сахновщинська селищна рада, Харківська обласна організація Національної Спілки письменників України та ПСП «Агрофірма «Прогрес» (село Лигівка, Сахновщинська громада).

Цей конкурс проходив щороку, окрім минулого року через початок війни. Наразі його поновили і 1 лютого оголосили про прийом творів у трьох номінаціях: «Проза», «Публіцистика» і «Поезія». На розгляд приймаються прозові, публіцистичні та поетичні книжки, видані у 2020-2023 роках українською мовою.

– Цьогоріч трохи змінили положення конкурсу. Якщо в попередні роки траплялися твори й російською, наразі приймаються виключно україномовні. Нам уже один конкурсант надіслав збірку поезій, це письменник з Івано-Франківщини. Члени конкурсної комісії почали ознайомлюватися з його творчістю.  Книжки можна надсилати до 1 липня, а урочисте нагородження лауреатів відбудеться до дня народження Михайла Чабанівського 18 вересня. Воно завжди проходило в школі в Лигівці, на батьківщині письменника, а цьогоріч розглядається можливість провести його в Сахновщинському Будинку Культури.. У кожній з трьох номінацій будуть окремі  лауреати , які, окрім диплома, отримають грошову винагороду, – розповіла медіа «Слобідський край»  секретар конкурсної комісії Всеукраїнську літературну премію ім. М. Чабанівського Лариса Кошляк.

Твори необхідно надіслати у 2-3-х примірниках до 1 липня 2023 року на адресу Сахновщинської селищної ради Харківської області: вулиця Шмідта, 10, селище Сахновщина, Красноградський район, Харківська область, 64501 (на конкурс).

Якщо виникнуть запитання і потрібна консультація, можна звертатися за телефонами:

  • 0971568036 – Лариса Валентинівна Кошляк;
  • 0992544194 – Володимир Прокопович Вакуленко.

Більше новин селища Сахновщина та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Нагадаємо, в минулому році жителі Сахновщинської громади зібрали кошти на протез для земляка, а цьогоріч маленька дівчинка із села Максимівка передала п’ять тисяч гривень на квадрокоптер. Також ми розповідали, як для цієї ТГ пройшов минулий рік.

Автор: Савелій Мякушко