Суд засудив колаборантку із Савинців до п’яти років позбавлення волі

28.02.2023 16:24 Савинці
Суд обрав покарання 44-річній мешканці Ізюмського району Харківської області, яка співпрацювала з ворогом.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на речника УСБУ в Харківській області Владислава Абдулу.

За його словами, СБУ зібрала беззаперечні докази вини очільниці створеного окупантами «Савинского территориального отдела Изюмской военно-гражданской администрации». До війни вона працювала у місцевому будинку культури.

У червні, на початку своєї колабораційної «кар'єри», жінка обійняла посаду так званого «помощника начальника отдела с. Морозовка» в окупаційній адміністрації держави-агресора. На цій посаді вона збирала для окупантів списки та паспортні дані місцевих мешканців.

У серпні ворожа поплічниця пішла на підвищення і стала «начальником Савинского териториального отдела Изюмской ВГА». Очоливши відділ, жінка безпосередньо брала участь у нарадах керівників відділів окупаційної влади та займалась оформленням працівників, які були готові співпрацювати з ворогом.

Співробітники СБУ затримали зловмисницю в середині грудня під час стабілізаційних заходів на деокупованих територіях Харківської області.

На підставі зібраних СБУ доказів Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав жінку винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Суд засудив її до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування, строком на 10 років та з конфіскацією усього належного їй майна. Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироку.

Нагадаємо, що в Савинській громаді пошкоджені три навчальні заклади та 108 домоволодінь знищено під фундамент. Також нагадаємо, що дітям громади передали з Дніпра тепле взуття.

Про головні новини Савинці та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко