Голову Старосалтівської громади взято під варту без права внесення застави

10.01.2023 16:57 Старий Салтів

Харківський апеляційний суд 10 січня 2023 року задовольнив апеляційну скаргу прокуратури та взяв під варту без права внесення застави Старосалтівського селищного голову, який обвинувачується в державній зраді.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу Харківської обласної прокуратури.

Як установило слідство, під час окупації селища Старий Салтів голова селища перейшов на бік ворога.  Він провів нараду депутатів селищної ради, на якій заявив, що відтепер допомагатиме зс рф, а також агітував місцевих мешканців сприяти окупантам. 

Обвинувачений здійснював організаційне, матеріально-технічне сприяння та надавав необхідну допомогу представникам рф у проведенні підривної діяльності проти України.

Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 5 січня 2023 року задоволено клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно обвинуваченого. Одночасно з цим суд визначив заставу в сумі 268 400 грн. 

Проте прокурори не погодились з вказаним рішенням та оскаржили його. 

У суді прокурори зазначили, що є підстави вважати, що обвинувачений переховуватиметься від суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, у тому числі і виїхавши на територію, що тимчасово окупована державою-агресором.

Крім того, наявний реальний ризик впливу обвинуваченим на свідків, які в більшості своїй є його односільчанами і постійно там мешкають.

10 січня 2023 року Харківський апеляційний суд скасував ухвалу суду першої інстанції, постановив нову ухвалу, якою задовольнив клопотання обласної прокуратури. 

Харківській апеляційний суд, селищний голова смт Старий Салтів, січень 2023

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський відповідними розпорядженнями від 23 грудня призначив очільників селищних і сільських військових адміністрацій. Старосалтівську селищну військову адміністрацію Чугуївського району очолив Антон Палєй. 

Нагадаємо також, що у селі Хотімля правоохоронці вилучили велику партію підручників країни-агресора.

Декілька місяців у Люксембурзі виставлена побита ворожими снарядами карета швидкої допомоги з деокупованого селища Старий Салтів Харківської області.

Усі новини Старий Салтів та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.