Громада на Харківщині хоче виготовляти плитку з пластикових відходів

17.05.2021 11:50 Великий Бурлук
Фото: Великобурлуцька селищна рада Фото: Великобурлуцька селищна рада

До 31 травня жителі Великобурлуцької громади Харківської області можуть проголосувати за проєкт селищної ради.

Великобурлуцька громада може виграти півмільйона гривень та реалізувати проєкт, який передбачає виробництво тротуарної плитки з пластикових відходів. Саме таку ідею селищна рада подала на конкурс «Наша громада». 

Читайте також: Жителі Краснокутщини можуть допомогти громаді виграти 500 тисяч гривень на парк

Відповідно до нього, на базі місцевого "Водоканалу" може з'явитися лінія з виробництва піщано-полімерної плитки. Першочергові об’єми сировини підприємство буде збирати зі встановлених контейнерів для збору пластику, які є в громаді.

Окрім цього, планується, що відходи збиратимуть і з сусідніх громад – Вільхуватської, Печенізької, Дворічанської, Старосалтівської, Вовчанської, Шевченківської та Кіндрашівської.

"Виготовленою плиткою будуть укладатися тротуари, парки, сквери населених пунктів Великобурлуцької територіальної громади. У подальшому виготовлену плитку можна буде реалізовувати для інших громад, популяризуючи в суспільстві вторинне використання пластику", – йдеться в проєкті громади.

Загальна вартість проєкту сягає 650 тисяч гривень. З них 500 тисяч гривень громада може виграти в конкурсі. Ще 150 тисяч гривень планують спрямувати з місцевого бюджету.

Аби громада виграла проєкт, усі охочі можуть проголосувати за неї на сайті конкурсу до 31 травня. 

Для цього треба зареєструватися через свій профіль у соцмережі або електронну пошту.  Станом на 17 травня проєкт Великобурлуцької громади вже підтримали 223 людини.

Нагадаємо, організаторами конкурсу «Наша громада» є телеканали ICTV та СТБ у партнерстві з Українським кризовим медіа-центром у рамках Програми USAID  «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). 

Читайте також: Мереф’янська громада може виграти півмільйона гривень на музей просто неба

До другого етапу пройдуть 13 громад, які отримають найбільше голосів під час онлайн-голосування. Крім цього, ще 13 громад обере експертне журі. Їх відбір триватиме до 6 червня.

Фінальне голосування відбудеться з 14 серпня до 27 вересня. Голосуватимуть за проєкти громад лише члени експертного журі. Гроші отримає одна громада.

Загалом участь у конкурсі беруть 16 громад з Харківщини.