Срібло на чемпіонаті світу: спортивні звитяги Великобурлуцької громади

17.11.2021 08:50 Великий Бурлук
Фото: Великобурлуцька селищна рада Фото: Великобурлуцька селищна рада

Цьогоріч Великобурлуцька громада Харківської області може похвалитися значними здобутками в різних видах спорту. Атлети цієї ТГ ставали переможцями обласних та всеукраїнських змагань. А найголовніша звитяга належить гирьовику Ярославу Стадніку, який на останньому чемпіонаті світу в Угорщині виборов дві срібні медалі. Це найвагоміший здобуток у спортивній скарбничці Великобурлуцької громади.

Долучилися і влада, і спонсори

Наразі найвідомішим і найтитулованішим спортсменом Великобурлуцької громади є 44-річний гирьовик Ярослав Стаднік. Він має 25-річний стаж у гирьовому спорті. За цей час він неодноразово ставав чемпіоном Харківської області, чемпіоном внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, не­одноразово вигравав та потрапляв в трійку призерів всеукраїнських і міжнародних спартакіад. А цієї осені Ярославу вдалося попов­нити свою медальну скарбничку першою нагородою, завойованою на чемпіонаті світу.

У вересні цього року в Києві пройшов чемпіонат України з гирьового спорту серед дорослих, в якому взяли участь 600 спортсменів з 22 регіонів. Збірну Харківської області від Великобурлуцької громади представляли чотири спортсмени: Ярослав Стаднік, Ігор Ковальчук, Артем Левченко, Віктор Швець. Найкраще серед своїх земляків виступив саме Ярослав. Богатир з Великобурлуччини взяв участь у трьох вправах, в кожній з яких потрапив у призери: двоборство (друге місце), довгий цикл (перше) та ривок з довільною зміною рук (перше). Цей результат дозволив Ярославу представляти Україну в складі національної збірної на чемпіонаті світу в Будапешті.

Перший крок назустріч чемпіонату світу у вигляді отриманої ліцензії був зроблений. Залишалося знайти гроші на поїздку до столиці Угорщини. В кінці цієї весни в громаді була створена комунальна установа Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», яка місцевим бюджетом фінансує виступи своїх спортсменів на різних рівнях, починаючи з районного. Втім, як розповів директор Центру Ігор Фірсов, Федерація гирьового спорту України через бюджет не працювала, тому треба було залучити позабюджетні кошти.

– Першим ідею моєї поїздки на чемпіонат світу підтримав Великобурлуцький селищний голова Віктор Терещенко. Він відразу сказав, що безглуздо не скористатися таким шансом, і підкреслив, що допоможе мені з поїздкою, – згадує Ярослав Стаднік. –  Багато для організації поїздки зробив і Ігор Фірсов, який постійно шукав спонсорів і меценатів. У результаті знайшли трьох спонсорів – Благодійний фонд Дмитра Шенцева, а також допомогли два наші місцеві підприємці Євген Кривошеєв та Карен Оганесян, за що їм велика вдячність.

Чемпіонат світу з гирьового спорту в Будапешті проходив з 21 по 24 жовтня. На цих змаганнях брали участь 460 спортсменів із 32 країн світу. У запеклій боротьбі за підсумками змагань збірна України посіла друге місце. Свій вклад у цей успіх зробив і Ярослав Стаднік. В особистому заліку у вправі ривок з довільною зміною рук він посів друге місце. В естафеті довгий цикл, де брали участь чотири спортсмени від нашої країни, в командному заліку українці вибороли друге місце. Таким чином, наш атлет повернувся до України з двома срібними медалями – особистою та командною.

Читайте також: Бюджет турботи: як допомагають пенсіонерам, дітям і військовим у Великобурлуцькій громаді

Не встиг відновитися

Без огляду на серйозне досягнення у вигляді срібла, Ярослав не задоволений продемонстрованим результатом, оскільки він був лише на три чверті від тих показників, що спортсмен показує на тренуваннях. Богатир також пояснив, що завадило йому виступити краще і взяти золото в індивідуальному заліку.

– Можна було посісти перше місце в особистому заліку, але організатори змагань мене поставили майже одразу після командних змагань. Я приїхав на відкриття турніру, втім виступав тільки в останній день. Ці три дні був сильний мандраж, я дуже нервував, адже відчував велику відповідальність, оскільки ніяк не хотілося підводити збірну, а індивідуальна першість, то вже моя особиста справа. А через 40 хвилин після гирьової естафети я виступав в особистій пер­шості. Не знаю, з чим це пов’язано, з поганою організацією чи просто працювали в цейтноті, бо це був останній день змагань, – розповідає спортсмен.

Ярослав каже, що через такий напружений графік він не встиг повністю відновитися.

– У такому інтенсивному графіку в мене й особливого настрою на особисту першість уже не було, треба було просто виступити і все. Плюс естафета морально вимотала, – каже великобурлуцький богатир. – Також у мене вже і вік солідний, 44 роки. Якщо було б 25,  то, може, щось по-іншому було, а так я просто не встиг відновитися.  У підсумку я виборов срібло, хоча б якщо у мене було хоча б три години відпочинку, то даю 90 % на те, що я б узяв золото.

Не зважаючи на те, що Ярослав взяв не золото, а срібло, у Великому Бурлуці дуже пишаються успіхом земляка. Минулого тижня, 9 листопада, голова Великобурлуцької громади Вік­тор Терещенко та Ігор Фірсов привітали Ярослава з блискучим завершенням чемпіонату світу, а також нагородили спортсмена Почесною грамотою та цінними подарунками.