Працюють у повну силу: як проходить друга воєнна посівна у Зачепилівській громаді

28.04.2023 10:52 Зачепилівка

У Харківській області цієї весни аграрії планують засіяти 570 тисяч гектарів полів. Станом на зараз засіяли 56 тисяч гектарів. 

Про це «Слобідський край» пише, посилаючись на заступника начальника Харківської ОВА Євгена Іванова, який відвідав одне з підприємств у Зачепилівській громаді.

За його словами, постійні дощі призупиняють роботи, але на врожайність це не вплине.

«Підприємство «Агро-Глянь» – типовий приклад діючого господарства у Харківській області. На щастя, у цій місцевості не було зафіксовано активних бойових дій агресора, що дало можливість людям працювати на повну силу. Бачимо, що виробничий процес тут налагоджено – поля доглянуті та оброблені, вирощується озима пшениця, триває посів кукурудзи, соняшнику, працює тваринницький сегмент і виробництво молока», – розповів Євген Іванов.

Заступник начальника ХОВА розповів, що через повномасштабну агресію рф зараз вцілілі фермерські господарства регіону переживають скрутний час. Та, попри збитковість, підприємства продовжують роботу, підтримуючи тим самим економіку Харківщини та країни в цілому.

«Тваринництво і до війни було частково збитковим, а зараз виходимо майже в нуль. На щастя, можемо продовжувати вести господарство. Тим паче у нас до 140 працівників. А коли чуєш позитивні відгуки людей про нашу продукцію, це мотивує працювати далі попри економічні труднощі», – розповів генеральний директор підприємства «Агро-Глянь» Іван Глянь.

Зачепилівка, Харківська область, «Агро-Глянь. Посівна 2023

Нагадаємо, у Зачепилівській громаді завдяки міжнародним інвестиціям установили водонапірні башти. А зекономлені бюджетні кошти підуть на проведення води в селі Абазівка.

Нагадаємо також, що  у Харківській області небезпечними залишаються понад 570 тисяч гектарів посівних площ. Наразі тривають перемовини щодо отримання експериментальної техніки для проведення розмінування. Фермерів закликають не починати весняно-польові роботи на небезпечних угіддях.

Більше новин Зачепилівка читайте на нашому сайті 

Для розмінування сільгоспугідь Харківської області потрібно щонайменше сім одиниць важкої техніки, яка здатна працювати на сільгоспугіддях.