Відбудова Північної Салтівки: тільки один будинок неможливо відновити

26.05.2023 13:52 Подих життя

В одному з найбільш постраждалих районів Харкова, на Північній Салтівці, триває відновлення. Наразі туди повернулися великі мережі супермаркетів, аптек, відкрилися локальні крамниці та інші заклади. До того ж фахівці заявляють, що зможуть відбудувати переважну більшість житлових будинків.

Життя повертається

У пресслужбі Харківської міськради повідомили, що на Північній Салтівці поступово відновлюються торговельні точки та сервісні заклади, щоб задовольнити потреби місцевих мешканців.

Наразі відкрилися два супермаркети мережі «АТБ-маркет» на вулицях Дружби Народів та Гвардійців Широнінців. Аптеки мереж «9-1-1» та «МедСервіс» також розпочали роботу у відремонтованих приміщеннях на вулицях Наталії Ужвій та Гвардійців Широнінців.

Окрім цього, на Північній Салтівці працюють кілька павільйонів, включно з магазинами «Посад» та «Салтівський м’ясокомбінат», а також невеликі продуктові крамниці. Мешканці району можуть скористатися послугами СТО та автомийки на вулиці Дружби Народів.

Працюють дві перукарні – на вулицях Наталії Ужвій та Дружби Народів. До того ж на вулиці Дружби Народів відкрився магазин товарів для тварин «Хвастун».

А ще розпочалася торгівля на майданчику «Наталка» на вулиці Наталії Ужвій.

Вхід до супермаркету АТБ на Північній Салтівці, який відновив свою роботу

Відновлять більшу частину будинків

Голова правління «Житлобуд-1» Олександр Харченко в ефірі «Українського радіо. Харків» зазначив, що у місті зможуть відновити більшу частину пошкоджених будинків. На тій же Північній Салтівці не можна буде реконструювати тільки одну 16-поверхівку з двох під’їздів, що розташована за адресою: вулиця Наталії Ужвій, 82. В одному під’їзді повністю відсутні перекриття.

Як повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов, у цьому будинку вже відбулася експертиза. Її висновки: один з під’їздів відновити неможливо, а другий пошкоджений приблизно на 65 %, однак після розбирання завалів рівень пошкодження може виявитися вищим.

Раніше очільник міста планував, що на місці будинку можна створити музей-меморіал, але власникам квартир у багатоповерхівці ця ідея не сподобалася.

Як заявив Олександр Харченко, нині йде уточнення та корегування плану щодо відновлення будинків на 2023 рік. Компанія «Житлобуд-1» працює над відновленням 100 будинків по всьому Харкову, що були пошкоджені внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Великі роботи вже проведені у районі Північної Салтівки, зокрема у будинках на вулицях Метробудівників та Наталії Ужвій.

– Триває стійка й планомірна робота. Будинки не припиняють ремонтувати. Є такі, де по вісім поверхів перекриттів поновлюємо. Це неймовірно складні роботи, – зазначив голова правління «Житлобуд-1».

Одним з надскладних будинків для відновлення є багатоповерхівка по вулиці Наталії Ужвій, 62, однак, за словами голови правління будівельної компанії, її можна відновити.

Також Олександр Харченко зауважив, що роботи з відновлення цього року фінансують лише коштом міського бюджету. Іншого фінансування немає.

– Якби було б додаткове фінансування, темпи були б швидшими, – переконаний голова правління «Житлобуд-1».