Чим особливе американо – розповідає Кофемаркет

Promo
09.06.2020 16:30 Корисно
До американо в спешелті індустрії ставляться неоднозначно. У багатьох бариста виникають сумніви щодо того, чи можна приготувати таку каву справді смачною, адже еспресо-суміші обсмажуються не для того, щоб їх розбавляли водою. Але водночас американо все-таки залишається затребуваним напоєм, воно завжди є в списку пропозицій будь-якої кав’ярні. Спробуємо розібратися, що являє собою ця кава.

Коли з’явилося американо

Американо придумане італійцями за часів Другої світової, коли довелося зіткнутися з напливом американських військ. Американці теж не проти випити чашечку кави, проте міцний еспресо їм абсолютно не подобався. Порція була невеликою, а смак надто насиченим. Цей напій навряд чи нагадував ту каву, до якої вони звикли. Тому вони вимагали приготувати що-небудь схоже на фільтр-каву або «регуляр». Щоб заспокоїти солдатів, італійські бариста створили американо – еспресо, розведене гарячою водою. З плином років напій увійшов до плеяди класичної кави. Якщо хочете спробувати по-справжньому спешелті зерно, рекомендуюємо перейти на сайт кофемаркет.

Чим відрізняються згадані види напоїв:

1. Еспресо готується тільки в кавомашині: гаряча вода проходить під тиском через кавову таблетку. Таким чином досягається висока консистенція складу і густа пінка.

2. Для приготування фільтр-кави необхідно пропустити воду через кавовий порошок і фільтр. Напій набуває легкого тіла і багатогранного букета.

3. Американо є сумішшю еспресо з гарячою водою. Розбавляють у різних співвідношеннях – 1:1, 1:2, 1:4. Перший варіант вважають традиційним. За рахунок додаткової рідини знижують концентрацію кави.

Як зробити американо смачнішим

У суперечного американо є безліч шанувальників у всьому світі. Тому придумані різні способи, що дозволяють удосконалити смакові характеристики напою. Наприклад, в чашку додають молоко, алкоголь, кубики льоду. Як зробити американо цікавішим:

1. Частину води для розведення замініть молоком.

2. Змішайте воду з 1–2 ч. л. рому або віскі.

3. Замініть гарячу воду склянкою холодної води або кубиками льоду.

4. Для приготування Long Black використовуйте подвійну порцію еспресо з водою.

5. Red Eye виходить, якщо з’єднати еспресо і фільтр-каву (120 мл).

Місце американо в спешелті індустрії

Фактично американо – це напій-компроміс. У професійній сфері його вважають результатом порушеної технології заварювання і дегустації еспресо. З моменту появи напій уже готували не так, як необхідно – використовували еспресо з кавомашини і додаткову воду для розведення. Але ж зерна для нього обсмажувалися під італійську класику. Заварюючи американо, головні характеристики напою просто виключають одна одну (наприклад, посилюється тактильність і водночас зменшується насиченість дескрипторів – одиниць опису запаху і смаку). Щоб заспокоїти «істерію», що виникла навколо технології приготування, до американо варто ставитися простіше – як до форми напою. І в цьому випадку можна надати їй нового вмісту і наповнити чашку на свій розсуд.