Тримаємо ноги в теплі, або Які колготки потрібні на зиму

05.01.2019 13:15 Корисно
Фото: shkolazhizni.ru Фото: shkolazhizni.ru
Чоботи й теплі шерстяні шкарпетки взимку — це добре. Але вони дбають тільки про нижню частину ноги. А тепла й комфорту хочеться і навколо колін, і значно вище. Тому й потрібні нам зимові теплі колготки.

Ми вже достатньо обізнані у тонкощах купівлі, щоб розуміти: вибираючи будь-що (і колготки теж), слід уважно вивчити, що зазначено на упаковці. Звісно, якщо планується базарування і найдешевший варіант з лотків, тоді не завжди товар має цю саму упаковку. У цьому разі доводиться покладатися на сумлінність продавця. Але грамотний покупець зможе розібратися, де йому підсовують відвертий непотріб, а де можна і ризикнути.

 

Промовиста назва

Це ми про двошарові колготки. Погодьтеся, самої назви вистачає, щоб упевнитися в їх здатності зігріти: два шари — не один, чим їх більше, тим тепліше. Тим паче, що це той самий випадок, коли «народна репутація» відповідає дійсності.

Фото: irecommend.ru

Двошарові колготки мають верхній шар з бархатистої мікрофібри, а той, що ближчий до шкіри, — з бавовни. При цьому необізнаний покупець бачить тільки один шар. Насправді лицьовий і виворітний бік відрізняються і кольором, і фактурою, це побачить будь-хто, якщо уважно придивиться до них. Секрет тут у технології: на спеціальних машинах відбувається плетення одночасно двома нитками так, що вони не переплітаються, так і утворюються два шари. А між ними третій — повітряний. Тож і виходить «ефект термоса», який допомагає краще зберігати тепло. Принаймні, теоретично.

До речі, подеколи як двошарові пропонують вироби з маркуванням «3D». Насправді ця позначка означає «лайкра 3D», тобто тривимірна лайкра. Вироби з такої сировини краще облягають ноги і тому комфортніші, але це не робить їх теплішими. Тепло дає щільність пряжі та її склад.

 

Зроблено з...

Спочатку — про те, з чого колготки роблять.

Фото: vihtorias.livejournal.com

Поліамід (нейлон, капрон) — синтетичний матеріал, найчастіше основний у складі. Колготки, що на 100 % складаються з поліаміду, доволі дешеві, але швидко втрачають форму і можуть збиратися у складки на нозі. Щоб цього уникнути, в поліамід додають нитки еластану.

Еластан (спандекс, лайкра) — синтетична поліуретанова нитка. Колготки, до складу яких вона входить, чудово облягають ніжки, не утворюють складок, набагато довше зберігають свою первинну форму і добре протистоять появі затяжок й інших дефектів у процесі носіння. Відсоток вмісту еластану зазвичай становить 3–20 %.

Мікрофібра — волокно, яке отримало свою назву завдяки товщині, що становить кілька мікрометрів (1 мікрометр — це одна тисячна міліметра). У виробництві мікрофібри використовують поліамід і поліефіри. Оскільки нитки мікрофібри набагато тонші за звичайні, у процесі виготовлення колготок з них переплітається від 50 до 150 поліамідних ниток (проти 2–8 у звичайних колготках). Тому колготки з мікрофіброю щільні, «не пропускають» вітер, відмінно «гріють», у них не стираються зони на носках і п’ятах, вони менш прозорі і їх приємно носити.

Акрил – штучний аналог вовни. Колготки з акрилом недорогі і призначені для носіння в холодну погоду. Серед недоліків — швидка поява катишків, а отже, і втрата презентабельності. Але якщо носити такі колготки для утеплення під штанами, то ця вада зазвичай стерпна.

До складу теплих зимових колготок має входити як мінімум 40 % натуральної (бавовняної, вовняної) нитки. За «теплотою» колготки з бавовною практично не поступаються колготкам з вовною. Відмінності полягають переважно у фактурі: перші — однорідні, щільні і непрозорі, а другі — більш пухкі й напівпрозорі, після прання вони можуть стати трохи пухкішими.

Колготки з мікрофіброю міцніші й тепліші за вироби такої самої щільності зі звичних ниток.

 

Щодо щільності

Вона виражається в денірах або денах (на упаковці — den). Скільки den позначено на упаковці, стільки грамів важать 9 кг ниток, з яких виготовлено даний екземпляр колготок.
6–15 den — найтонші, призначені для спекотної погоди і для виходу «в світ»

15–20 — для повсякденного носіння

20–40 — демісезонні

50–180 — для холодів

 

Без «зморшок»

Більшість жінок хоче носити взимку щось натуральне. Через це часто доводиться обирати між теплом, практичністю та елегантністю. Але ж ми знаємо, що ідеал, на жаль, недосяжний.

Фото: kharkovforum.com

Більшість теплих колготок з великим вмістом бавовни та доданням вовни не мають у своєму складі лайкри, тому слід бути готовими, що коліна витягнуться й висітимуть пухирями, а на щиколотках утворяться зморшки. Якщо лайкри 2–3 %, це означає, що вона є тільки в поясі, а 2–4 % бавовни говорять о наявності лише бавовняної ластовиці. До того ж, більшість виробників вважають, що укріплений носок і формована п’ятка — це розкіш. Як результат, ці місця протираються першими, коли основна частина колготок ще хоч куди.

А теплі колготки з додаванням вовни мають тенденцію до утворення катишків.