Герої комунального фронту Харківщини. Відео

15.04.2022 14:00 Область Online

Війна вплинула на життя всіх українців. Прибирання, готування їжі чи вигул собаки стали чимось небезпечним та страшним, коли поряд лунають вибухи. Але існують люди, які, попри страх та небезпеку, продовжують виконувати свою роботу. Сьогодні «Слобідський край» розповість про справжніх героїв громад Харківщини, які незважаючи ні на що підтримують чистоту та життєдіяльність населених пунктів області, – комунальників.

Чугуївська громада

Ранок 24 лютого в Чугуєві розпочався з вибухів – ворожі ракети влучили у місцевий аеродром. Уже тоді один з районів міста зазнав значних руйнувань – вибиті вікна, повалені дерева і всюди цегла від руйнування будівель. Після цього дні в громаді дуже рідко були тихими та безпечними. Та, попри постійні вибухи з різних сторін, продовжували працювати комунальники – КП  «Чугуївський комунальний комплекс». Коли землю засипало снігом, вони прибирали доріжки у парках, розчищали дороги та посипали слизькі ділянки міста. У населених пунктах громади розбирали завали сміття, що зібралося за час, поки такої можливості не було.

Герої комунального фронту Харківщини

– Всі комунальні служби працюють у практично повному складі. Розумію, що  сьогодні дуже важко всім – але ми зобов’язані працювати та надавати послуги, наскільки це можливо в даній ситуації, – наголошує Чугуївська міська голова Галина Мінаєва. 

З приходом весни працівники транспортної дільниці проводили підбордюрне прибирання на центральних вулицях міста, а працівники дільниці озеленення та благоустрою прибирали сквери міста.

Читайте також: У Валківській громаді переселенці долучились до весняної толоки

Від вибухів у Чугуївській ТГ зазнали руйнувань багатоквартирні будинки, багато де повилітали вікна. Працівники КЖРЕП проводили прибирання прибудинкових територій та обшивали віконні отвори.

Лозівська громада

У Лозівській громаді зараз також рідко буває тихо. Майже щодня в ТГ лунає сповіщення повітряної небезпеки, ворожі ракети падають на житлові райони. Наразі на Лозівщині проводиться евакуація, понад 40 % мешканців уже виїхали на безпечніші території. 

Та незважаючи на це, в громаді на повну силу працюють комунальні підприємства. Наводять чистоту в місцевих парках та на прибудинкових територіях.

– Наводимо порядок у парку «Перемога». Цієї весни він буде ще чистішим, ще зеленішим. Алеєю до літака гулятимуть мами з дитячими візочками, молоді та літні пари, діти бавитимуться на майданчиках, займатимемося спортом. І неодмінно, на площі біля Палацу культури, відсвяткуємо нашу Перемогу: пишно, яскраво та гучно – як ніколи, – поділився планами на майбутнє Лозівський міський голова Сергій Зеленський.