Потрібно розпочинати діалог та розробляти програму відновлення агробізнесу, - експерт Євген Іванов

19.09.2022 11:05 Суспільство
Війна вкрай негативно вплинула не лише на обсяг зібраного на Харківщині врожаю зернових, а й на якість зерна.

Про це, коментуючи підсумки збиральної кампанії 2022 року на Харківщині, заявив аграрний експерт, директор ФГ "Альфа" Євген Іванов, повідомляють ЗМІ.

"Вже закінчується збиральна кампанія. На жаль, можна констатувати помітне зниження якості продукції. Насамперед йдеться про пшеницю", - зазначив експерт.

За його словами, зниження якості зерна – це результат відсутності догляду за полями навесні та влітку цього року через бойові дії. "На жаль, це позначиться на позиціях України на світових ринках, де ми завжди славилися дуже якісним товаром. Україна практично завжди експортувала пшеницю топової якості – 1 та 2 класи, але тепер ми скотилися на 3-4 клас, що знижує наш міжнародний рейтинг та відбивається на фінансових надходженнях", - заявив експерт.

Він упевнений, що якість зернових може погіршуватися й надалі, якщо не буде діалогу між агровиробниками та владою, наслідком якого стануть адресні програми підтримки аграріїв.

"Агробізнес Харківщини дуже сильно постраждав від бойових дій. Вплинуло і пряме знищення виробничої інфраструктури – техніки, елеваторів, складів, та знищення транспортної інфраструктури, насамперед залізничної, масовий виїзд людей з територій, що прилягають до зони бойових дій, та втрата величезних посівних площ через замінування та прямі удари артилерії. Відновитися після такого удару бізнес без допомоги держави вже не зможе", - наголосив Іванов.

"Потрібно розпочинати діалог та розробляти програму відновлення агробізнесу, без якого багато районів Харківщини просто не зможуть існувати. Нам потрібна дорожня карта відновлення області з урахуванням правильних пріоритетів для кожного району", - підсумував експерт.

Нагадаємо, на початку вересня ЗСУ звільнили від російської окупації 8500 кв км території Харківської області та 388 населених пунктів. Здебільшого звільненої території ключову роль до війни грав агропромисловий сектор. До війни Харківщина входила до трійки лідерів в Україні з виробництва агропродукції, але через війну цього року аграрії змогли зібрати не більше ніж 70% від урожаю минулого року.

Як ми повідомляли, раніше Євген Іванов наголошував, що розблокування кредитування – життєво необхідне аграріям Харківщини, адже в умовах війни вони зіткнулися з проблемою відсутності кредитування, що зупинило роботу цих підприємств

Також Іванов прогнозував, що внаслідок повномасштабного вторгнення Харківщина не зможе зібрати третину врожаю, втративши до 50% посівних площ.

Автор: Юлія Гнатченко